Kedim Hills Kısır Mamasını Yemiyor

Sulemiss

Erkek kedim kısır Royal canın yiyordu. Maması bitti yavruyken hills çok seviyor diye kısır hills aldım kademeli geçiş yapamadım diye 2 gündür yemiyor yumurta falan verdim ama acıksada yemiyor. Diğer kedim de sevmedi daha önceden de almıstık bu kedime vermedim ama diğer kedim yine pek sevmemişti neden olabilir ve nasıl yedirebilirim

12 CEVAP

Brhndmrz

bu mamayı kabına koyun kalsın acıktığı zaman mecburen yer ve zamanla tekrar hills alışır.

Coconutbey

Aç kalınca mecbur yiyecektir diye düşünüyorum benimkiler öyle yapıyor

Hic de acıktıgında mecburen yemiyorlar

carmensmom

Hill s öyle cok iyi bir mama değil zaten içeriği belirsiz mamalardan uzak durun derim. Sadece yavrulara kilo aldırmak için tercih edilen mama. Maddi durumuzu sıkıntı etmeyecekse n&d öneririm. İçeriği harika, zengin ve kedilerin coğunluğu yer sizin de iciniz rahat eder hosuna gitmeyen bir mamayi yesin diye beklemenin bir anlami yok bence

Sulemiss

Nd de alırım fakat biraz arastırdığım da ne mamada bir süre sonra idrar sıkıntısı oluştuğu yazıyordu.

Sulemiss

Kısırlasmadan önce nd seviyordu kısırlastıktan sonra Royale geçti. Hillste seviyordu fakat kısır mamasını sevmedi nd de öyle olabilir

sitedizayn

hills zaten iyi bir mama değil yemesede olur, kedinizde kilo problemi yoksa illa kısır maması almanızada gerek yok, benim iki kısır erkek kedim var kısır kedi maması kullanmıyorum.
bütçenize uyarsa acana orijen gibi mamalar verin kedilerinizde ki farkı göreceksiniz. acana orijen çok pahalı gelirse brit care olabilir ama bazı kedilerde ishal yaptığını biliyorum bende bir dönem kullandım yumuşak dışkı sorunu olmuştu, birazda sert bir mamadır.
tahılsız mamaları deneyin yani, hills royal canin falan uzak durun.

Sulemiss

Brit çare bende kullandım ishal olmuştu benim kilerde. İçerik olarak kötü gözükmüyor ama royal ve hills

sitedizayn

nd mamada kullandım kedilerimde aşırı tüy dökümü yapmıştı, çok mama kullandım ve denedim bana göre en iyisi acana ve orijen, fitmin tahılsız seriside fena değil ama her zaman piyasada bulunmuyor. sokak kedileri genelde aç olarak düşünürüz ama yinede mama seçiyorlar.
elimde biraz nd kaldı sokak kedilerine veriyorum yiyende var yemeyende :)

Sulemiss

Nd benim kedimin bayılarak yediği mama oldu ama tüyleri gerçekten çok kötüydü yolunmuş gibi olmustu. Acananin fiyatı cidden çok yüksek hani 10 kiloluk var mı diye baktım göremedim belki biraz daha indirimli olur diye düşünmüştüm benim bütçeyi aşar :/

Sulemiss

SanaBelle denediniz mi

sitedizayn

nd evet benim kedilerimde seviyordu ama tüyleri aynen dediğiniz gibi olmuştu, proplan içerik olarak fena değil hiç olmazsa içinde biraz et var ama benim kedilerimden birinde kusma yaptı şu anda elimde olanı diğer kedime veriyorum bitince acana alacağım oldukça pahalı ama işte başka mamalarda hep sorun yaşıyorum. bugünlerde fiyatını sürekli kontrol ediyorum şu anda baktığım sitede 4,5 kg pacifica 2350 tl aynı sitede 5,4 kg orijen six fish 2600 tl kg olarak orijen biraz daha ucuza geliyor. ama kedilerde daha sağlıklı oluyor yok tüy döktü yok işte kustu falan olmuyor.
birde tahıllı herhangi bir mamayı örneğin 100 gr yiyiyorlarsa bu mamaları 70 gr yiyiyorlar doyuyorlar.
iki mamayıda uzun süre kullandım fiyatlardan dolayı bırakmıştım ama geri dönüş yapacağım.