Advance Mama Kullananlar Acillll

Realbadvroken

Advance mama kullananlar alta yazabiljr mi. Kedim üç gündür kusuyor aylardır advance mama kullanıyoruz aldığım tarihin hep bir iki ay öncesi yazıyor ambalajda ve petshop satıcısı üretim tarihi olduğunu söylüyor şuan kullanan birileri veya kullanmış birileri yazabilir mi öyle bişey var mı üretim tarihi mi

3 CEVAP

elif_f

Lütfen vete gösterin bir şey yutmuş olabilir hiç belli olmaz hayvanın işine geç kalmadan götürün 3 gün az değil

elif_f

İyice bakar da vet oldu ki bi şey çıkmadı mamayı değişin hiç acımayın paraya lütfen ama vet görsün geç olmadan

Poncimin

Üretim tarihi genelde çoğu mamada yazmaz. Yerli mamalar arasında benim bildiğim Lider Pet Food'un mamalarında üretim tarihi yazıyor. URT şeklinde yazdıkları üretim tarihi, SKT şeklinde yazdıkları ise son kullanma tarihi oluyor. Ama sizin kullandığınız Advance gibi ithal gelen mamalarda üretim tarihi yazdıklarını hiç görmedim.

Eğer mamanın üzerinde sadece tek bir tarih yazıyorsa o gördüğünüz, mamanın son kullanma tarihidir. Çünkü son kullanma tarihinin paket üzerinde belirtilmesi zorunludur, bu yüzden her mamada yazılması gerekir. Üretim tarihinin belirtilmesi ise zorunlu değildir. Bazı üreticiler belirtiyor, bazıları belirtmiyor. Sizin kullandığınız Advance mamanın tre n dy o l yorumlarına baktım, kullanan kişilerin paylaştıkları resimlerde sadece tek bir tarih yazdığı görülüyor, o da dediğim gibi son kullanma tarihi. Paket üzerinde üretim tarihi falan yazmıyor. Ona göre elinizdeki mamayı kontrol edin. Paket üzerinde yazan tarih son kullanma tarihi, size bozuk mama satmış olabilirler. Almadan önce dikkat edin.