Kedimi Getirmeli Miyim?

mervegomis

Merhabalar 2 ay önce evlendim. Kedimi aileme bıraktım 2 aylık süreçte. Kedim ailem ile çok mutlu 3 yıldır ailemin evinde yaşadık. Şimdi ise Artvin’den Çanakkale/Gökçeada’ya yerleşeceğiz. Kedimi de getireceğim. Lakin onu alıştığı yuvasından ayırmak yeni bir düzene alıştırmak beni strese sokuyor. Oda stres olacak. Önce ist uçup (1,5 saat) ardından çanakkaleye otobüsle (4 saat) geçip ardından çanakkaleden feribotlarla (2saat) adaya ulaşmış olacağız. Bu arada eşimin mesleği dolayısı ile yılda 2 kere felan bir kaç aylığına ailemin yanında kalacağım. Ne yapmalıyım. Bütün detayları ile anlattım durumu siz olsaydınız ne yapardınız? Naçizane fikriniz nedir? Kedimin sağlığı ve huzuru, benim özlemimden daha da önemli :(

1 CEVAP

Snzlc

Kedinin kime daha çok bağlandığı önemli. Bende ailemle birlikte yaşıyorum ama evimi ayıracak olsam kedimi yanıma alırım. Çünkü kedim evdeki herkesi sever ama bana daha bağlıdır. Tabi sizin kedinizde durum farklı da olabilir. Yemesi içmesinde sorun yoksa düzenli oyununu oynayıp stres belirtisi göstermiyorsa ailenizle de kalabilir.