Kedim Kabızlık Yaşıyor

Beyzaakkc1

Merhaba 10 aylık kedim kabızlık yaşıyor yani kakasını yapıyor ama az ve top sert şekilde yapıyor . 10 günde bir Yaş mama veriyorum ama yemiyor biraz tadına bakıp gidiyor. Sıvı olarak Wanpy kedi mezesi yiyor sadece onu da az veriyorum .
Su tüketimi de az diyebilirim ama sürekli taze suyla değiştiriyorum içsin diye Hatta bazen su çok az içtiğini farkedince şırıngayla içiriyorum. Hills ton balıklı yavru kedi maması yiyor 5 aydır . Su az içtiğinden kaynaklanıyor muhtemelen ama maması da zarar ediyor olabilir mi bu durumda ne yapmalıyım ne vermeliyim önerisi olan bu durumu yaşayan var mı ?

6 CEVAP

Beyzaakkc1

Veterinerimize sordum tabi probiyotik takviyesi ve haftada 1-2 kaşık yoğurt önerdi onu da denedim ama düzene binmedi hala . Malta’yı 4 aylıkkenden vermeye başladım zaten haftada bir iki veriyordum büyüdükçe arttırdım 2 günde bir veriyorum ama yine fayda etmiyor . Hatta kabızlık ilacı kullandık veteriner yazdı o da ishal yaptı 2 gün sonra normale döndü kakası ama geçici oluyo . Bi de zeytinyağ deneyelim bakalım onu hiç duymamıştım :(

CilekLily

Verdiğiniz yaş mamaya veya kuru mamaya 1.02 damla zeytinyağ katabilirsiniz bu anlık olarak yavrununuzu rahatlatır fakat gidip veterinere baktırmakta fayda var. Belki gerçekten düşündüğümüz gibi mamadan kaynaklı bir durumdur veya az su içmesinden kaynaklı bir durumdur ama yine de içiniz rahat olması için kanlı kakaya dönmeden veterinere götürmenizi öneririm. Su içmesini desteklemek için gün içinde aktiviteye yönlendirmek gerekiyor konuştukça Zıpladıkça susuyorlar ve ben onların susadığını fark ettiğim an taze içine bir veya iki tane buz atılmış bir suyu önüne götürüyorum bunu her oyunda tekrarlıyorum. Zeytinyagı belki günlük olarak bir çözüm olabilir fakat veterinere götürmeyi ihmal etmeyin. Bu arada malt veriyor musunuz Benim kedim kanlı kabızlık yaşadığında Maltin faydasını çok görmüştüm

CilekLily

Probiyotik ve ilaçtan sonra sadece geçici bir süreliğine kediniz ishal oluyorsa muhtemelen zeytinyagı da aynı tepkiyi gösterecek. Belki mama değişimine gidebilirsiniz Gastro mamalardan önerebilir veterineriniz size

CilekLily

Royal canin fibreden ben çok memnun kalmıştım anında etkisini göstermişti

Venusuranus

Veterinere danışarak probyetik deneyebilirsiniz. Bağırsak düzenleyici destek ürünlerindendir

sitedizayn

kediniz 10 aylık olmuş kaliteli bir mamaya geçiş yapabilirsiniz, hills hem içeriği güzel değil hemde o içeriğe göre çok pahalı, o paraya acana pacifica alabilirsiniz, büyük ihtimalle kedinizin sorunu mama kaynaklı, yaş mamayı da az veriyorsunuz, zaten bu hayvanlar az su içiyorlar ben iki kısır erkek kedime hergün bir paketi paylaştırarak veriyorum, yaş mama yemiyorsa evde tavuk haşlayıp deneyebilirsiniz belki onu sevecek kediniz, birazda sulu olursa ve yerse daha iyi olur. haftada bir ciğerde pişirebilirsiniz.