Kedime Tavuk Ciğerini Nasıl Verebilirim

Pnrdogan

Marketten alıyorum ve belli bir son kullanma tarihi var 5 günlük. Hasliyorum ve bu süre içerisinde her gün veriyorum doğru mu yapıyorum her gün vermeyin diyenler var

6 CEVAP

Arietta

Her gün vermeseniz iyi olur evet, yanlış hatırlamıyorsam ciğeri çok yediği zaman problem oluyordu kedilerde. Hatta her gün ciğer yiyen bir kedinin bıyıklarının döküldüğünü duymuştum, tabii doğruluğu tartışılır. Yine de her şeyin fazlası zarar, ben iki haftada bir veriyordum kızıma alabildiğim zaman.

Realbadvroken

Her gün verilmez .ben genel olarak kuru mama veriyorum her gün .haftada bir gün yaş mama. arada bir de haftada bir kez olucak şekilde bir porsiyon tavuk, kırmızı et yoğurt, balık,yumurta gibi şeylerden sadece birini veriyorum bazen hiç onu bile vermiyorum kilo alımı iyi bir şey değil ve her gun tavuk ciğeri yemesi iyi değil

sitedizayn

evet hergün vermeyin, haftada bir en fazla iki gün yeterli ve faydalıdır.
haşlanmış tavuk yiyiyorsa hergün yesede olur.
ciğer haşlarken bir parçada tavuk gögsü yada but farketmez birlikte pişirebilirsiniz.
evde pişireceğiniz her türlü hayvansal ürün en pahalı konservelerden bile daha sağlıklıdır. kediniz yiyiyorsa böyle devam edin konserve almayın alışmasın. tahıla gerek yok kediler etçil hayvanlardır, ama mesela bir adet hatta yarım taze fasülye, küçük bir parça havuç yada patates olabilir.
kedinizin yeme durumuna göre yani sebzeler faydalıdır. haşlanmış yumurta da deneyebilirsiniz yerse haftada bir verebilirsiniz.

cemremio

Hergün ciğer vermeniz zararlı olur,onun yerine haşlayıp dondurucu kısmında saklayabilir, vereceğiniz zaman önceden çıkarıp oda sıcaklığına geldiğinde verebilirsiniz

Venusuranus

Ciğer ödül maması yerine ara ara verseniz daha iyi olur. En iyisi üst segmentte kuru mama olur

Arietta

Yağsız ve tuzsuz, baharatsız haşlayıp vermeniz de çok doğru evet. Kedi maması tarifleri var baya, veterinere de sorup uygun sebze ve tahıllarla zenginleştirebilirsiniz ciğeri