Kedi Bakıcılığı

Derinderin

Merhaba arkadaşlar,
Tatil dönemimde evimde kedi bakıcılığı yapacağım. Kediler tüm evimi kullanıp tek odada hapis asla kalmayacaklar. İstanbul Anadolu yakası eve de gidebilirim, maması temizliği vs için

6 CEVAP

akitalove

Ama referans gerekiyo boyle seyler icin guven acisindan

zuhall

Kediyi ortamindan cikarmak zaten yeterince stres yaratiyor bi de farkli tanimadigi biri ve kokusu olursa... Bence yalniz kalmasi daha az travmatik olur. Tabi bir de derdedermanim arkadasin dedigi gibi birkac kedi ayni anda olursa bakilan kediler arasinda hastalik olup olmamasi,fib/fiv/mantar gibi emin olunmaz. Test yaptirilsa desem herkes kabul etmez cunku ucreti oyle ucuz degil ve %100 sonuc vermiyor ki bir de diger kedilerle beraber olmasi da buyuk stres unsuru olur.

Oyuzden kumunu temizlemek mamasini yenilemek icin vs eve gelecek birini bulmak daha mantikli ki bunun icin de yabanci birine kimsenin guvenecegini sanmiyorum. Gerci tanidiklara,komsulara nekadar guvenilebiliyor(!) tartismaya acik bir konu..

Derinderin

Dediklerinizin hepsinde haklısınız, ama şu da bir gerçekki seyahat etmek zorunda kalan bir insan napsın mecburen bunlardan birini seçmek zorunda kalabiliyoruz zaman zaman, mühim olan herkes iyi insanlarla gerçek hayvanseverlerle karşılaşsın yeter ki

Derinderin

Evet haklısınız ama internet üzerinden bende ilkkez yapıyorum, normalde arkadaşlarımın ve onların arkadaşlarının kedilerine bakıyordum bu kez burdan da yazmak istedim, bu konuda gereksinimi olanlar benimle bizzat iletişime geçip gelip evimi görüp benimle tanışıp karar verebilirler elbette.

Derdedermanim

Sizde evde kedi besliyorsunuz değilmi?;fib ve fiv taşımayqacaklarına nasıl emin olacaksınız? bu riski şahsen ben almam çünkü Türkiye şartlarında insanlar bu derece cahilken kusura bakmasın kimse ben kedi bile misafir etmem herkes kedi almadan düşünmeli.

Derinderin

Hayır benim şuan kedim yok o yüzden evimde misafir edeceğimi söyledim, kedim varken hiç yapmadım zaten. Hepimizin kedisi kıymetli gereken veteriner kontrolünü evinde canlı besleyen her hayvansever yaptırıyordur diye düşünüyorum, sağlık karnesi aşılar sağlık koşulları elbette ki önemli