Kedim De Tekrarlayan Alerji Var

Dilekyalcin

Merhabalar. Kedimde yaklaşık bir buçuk ay önce cene alti ve vücudun da döktü
Gibi izler oldu kizarikliklar oluştu geçen sene de mamasindan dolayı alerji olmuştu. Veterinerimiz yine alerji olduğunu söyledi ve alerjisi için bir igne yaptı mamamizi değiştirdi. Şimdi yeniden göbeği ve karın bölgesi boyunca karninda kırmızı dokuntuler oluştu götürdüğümuz de tekrar bir igne yapmak istemediğini iğnelerin kortizon içerdiğini söyledi. Şimdi ne yapmam lazım geçmiyor ve kendini yaladikca tüylerini iyice döktü başına gelen var mı arkadaşlar? Tekrar gidersek igne yeniden yapacağını söyledi

2 CEVAP

Mini2019

Pire olmadığına emin misiniz? Pire dermatit de bu tarz dökülmeler yapar. Alerji olduğunda daha geniş bölgelere yayılabiliyor genellikle.
Ben alerji için her şeyi denedim. Sonunda kortizona geri döndük. Çaresi yok maalesef.

Dilekyalcin

Evet eminiz pire tarzı bir durumumuz yok.kumes hayvanlarına karşı alerjisi oluştu sanırım maması hindili tavukluydu ondan yedikçe oldu çünkü. Iki senedir bizde karşılaşıyoruz iki ay içinde ikinci igneyi olmak istemedik ama bu gidişle sanırım yine igne yiyeceğiz bizde çok üzülüyorum bile bile yaptırmaya 😬