Acill Yardım

tmertt95

Aşırı hareketli bir köpeğim var hic yerinde durmuyor odaya bıraktığımda havlıyor zil çalınca havlıyor ya artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum aşırı heyecanlı eğitimi hiç dinlemiyor biseyler ogretmeye kalkıyorum atlıyor dinlemiyor

11 CEVAP

tmertt95

8 gün sonra 5 Aylık olucak zil çaldığında odasinda havlamaya başlıyor odsnin disinda oldugu zaman kapiya gidiyor

tmertt95

Dışarı yeni yeni cikmaya basladik herseyden korkuyor disarda o normalmidir bi yerde okumustum suanda korku kesfetme zamaniymis diye

Derdedermanim

Kaç aylık eğitim için ayına girmesi lazım birde ufak türler çok iteatkar değildir.Zil çalınca havlıyor peki siz ne yapıyorsunuz hemen kucağınızamı alıyorsunuz sussun diye seviyorsanız havlamöaya alıştırmış olursunuz.

Tikih

benim de eskiden golden cinsi köpeğim vardı acayip hareketliydi üstüme atlıyodu kapıyı çiziyordu.sürekli havlıyordu. mamasından kaynaklı diye düşündük.mamayı değiştirdik ama fark etmedi.eğer yavru ise belki normaldir

Derdedermanim

Eğitilmesi lazım eğitmezseniz bu ahlakı değişmez yerleşir ve düzeltemezsiniz.

Derdedermanim

5 Aylık ise eğitmek için ideal bir ay da bence.Aşıları tam ise sosyalleştirin.Çok korkuyor ise kucağınızda taşıyın ilk zamanlar ufak gözüküyor heralde hafiftir :)
Önce nispeten az insan olan yerlerde sonran kalabalık yerlerde gezdirin arkadaşlarınızın hayvanseverlerin onla ilgilenmesine sevmesine müsade edin.Kedilere alışsın istiyorsanız eve birde yavru kedi alabilirsiniz böylece onlarla arası daha iyi olur.Eğitimde hata yapmamalısınız istemediğiniz şeyleri yaptığında tepki verir paniklerseniz ilgi gözterdiğiniz için onu ödüllendirmiş olursunuz buda o davranışı pekiştirir ve vazgeçmez havlıyorsa havladığında ilgilenmeyin bakmayın hiç sustuğu anda ise bir kuru mama ile ödüllendirin yada sevip okşayın...çok fazla makale var bu hususlarda onları okumalısınız ...güzel eğitin yoksa böyle giderse sahiplendirmek zorunda kalırsınız hatta alan kişiler dahi sorun yaşar.Kolay gelsin.

Derdedermanim

sabırlı olmak lazım özelden odaya kapatıyoruz akşamları diyorsunuz ama o bunu ceza zanne4diyor ondan ağlıyor tabiki sizin evde katı kurallarmı geçerli şuan kısıtlamamı var neden serbest değil takılıyorsa takılsın milletin peşine ne olurki eve zorlamı aldırdınız.

Derdedermanim

ev içinde girmesini istemediğiniz odaya sokmayın onun dışında serbest olsun mümkünse.

dksahmat

UFAK IRK VE GENELDE DE MALTES CİNSİ OYUNCAK BOY DEDİYİMİZ BOYUTLARI KAPI CALMASINDA EVE MİSAFİR GELMESİNDE FARKLI SESLERDE HEP HAVLAR YANLIZ KALIRSA DURMADAN ULUR AGLAR BU CİNS KÖPEKLER EVDE HER YERE GİRMEK İSTER EGİTİMİ ÇOK ERKEN BASLAMALISINIZ YOKSA ÖNÜNE GECEMESSİNİZ DISARI EGİTİMDE İSE BIRAKIN KORKSUN BİSEY OLMAZ YAVAS YAVAS ALISIR EYER HER FIRSATTA KUCAGA ALIRSANIZ HER KORKTUGUNDA KUCAGA ATLAR VE PEK SOSYOL OLMAZ BEN KÖPEK İMİ 2 GÜN KAPIDAN KUCAGIMA ALARAK DISARI CIKARDIM İNAN 1 HAFTA BU ALISKANLIGINDAN VAZ GECİRMEK İÇİN UGRASTIM SONRA BİŞEY ÖGRENİNCE HEMEN KAPIYOLAR EGİTİM VERİRKEN BUNA ÇOK DİKKAR ETMEK GEREKİYOR
NOT
BU HAVLAMALAR 1 YASINA KADAR SÜRÜCEKDİR NEKADAR SOSYAL OLURSA OKADAR COBUK BIRAKICAK BU HAVLAMA HUYUNU TABİ EGİTİMLE ENTEKRELİ OLDUGU SÜRECE

tmertt95

İste bu korku yuzunden disarda yurumuyor biseyden korksa eve eri dönüyor

Derdedermanim

Mert sahiplendirme ilanı açmışsın üzüldüm biraz emek harcasaydın hangi muhitte oturuyorsun?Yakınsan yardımcı oluyim dicektim soyalleşecektir.