Kedim Kısırlaştırıldı Ve Yemek Yemiyor Yiyince De Kusuyor

Kevserakbal

Merhabalar kedim dün saat 12:30 civarında ameliyatına başladı kısırlaşması için ama narkozu çok attı ve veterinerim yaş mama ver dedi verdim ve onu da kustu normal mamasını yemiyor bir de ameliyat yerini alasa sorun olur mu

6 CEVAP

sitedizayn

ameliyat bölgesi ile çok uğraşıyorsa yakalık takmanız lazım aksi takdirde daha büyük sorunlar çıkabilir, yakalık evet kediler için rahatsız edici bir şey ama böyle durumlarda onların sağlığı için gerekli, ben ilk kedimin evde 10 günden fazla yakalıkla gezdiğini biliyorum ama gerekliydi yapacak bir şey yok.

sitedizayn

ameliyat yerini yalamasın yakalık takmadınız mı ? kusması normal ilk 1-2 gün biraz zor geçecek.
kendini toparlaması bir haftayı bulur.

Kevserakbal

Hayır takmadı sanırım bu gün almaya gidicem be yaladığı zaman da ipi çekiyor

Kevserakbal

Veterinerde dikişler kopmadığı sürece birşey olmaz dedi ama

aslihan_e

Yalasa biraz tamam da koparmaya çalışıyorsa iyi değil. Veterinerdeki de nasıl bir rahatlık. Bazılarının kedisinin derisi dikiş tutmaz oluyor, zımba atacak, tekrar narkoz verip dikiş atanlar var. Risk almaya değer mi, yakalık takmıyorsanız sürekli göz önünde tutup engel olacaksınız.

Venusuranus

Ameliyat yerini yalamaması gerekir. Çünkü onların dilleri pütür pütürlüdur. Yiyecekleri kolay parcalayabilmeleri için ve yaladıkça dikişleri koparacaktir. Kusmasi ile narkoz etkisi ile olabilir. Devam etmemesi önemlu. Birde narkoz sonrasi birkac saat ac kalması gerekiyordu hemen verdiyseniz onunda etksi olmuş olabilir. tabi yinede devamini takip edip veterinere danışmak önemli