Kedi Traş Ettirdim

Kevserakbal

Merhaba kedimi dün traş ettirdim ve kulakları biraz soğuk patileri de ılık ama kılsız yeri sıcacık ateş oldupumanlamına mı geliyor yoksa normalmmi ya da üşüyor mu

4 CEVAP

aslihan_e

Gün geçmiyor ki buraya sürekli kedimi traş ettirdim sağlığı bozuldu soruları açılmasın. Bir kediye yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri traş. Kedinizin sağlığı bozulmasın istiyorsanız bir daha yaptırmayın. Çoğu veteriner traş yapmaz bile, vicdan sahibi veterinerler yapmaz desek daha doğru olur, onlar parayı değil kedinin sağlığını düşünür. Bir kedinin kulakları soğuksa ya çok üşüyor ya da kan değerlerinde sorun var demektir. Kedilerim ne zaman hastalansalar kulakları soğuk olur. Kedinizin bağışıklığına bir bomba attınız, şuan ateşi de çıkmış olabilir, ateş gibi diyorsunuz. Kedinizin tüyleri dökülüyorsa her gün tüy toplayan bir tarakla sabah akşam tarayın, kolaya kaçmayın. Bu şekilde biraz tüyleri uzayınca dökülme daha beter olacak. Kışlık tüylerine hazırlık yapması gerekiyordu, şimdi vücut şaşırdığı için kışın ortasında da tüy dökebilir.

tengrist

@aslihan_e Ne anlatırsan anlat, hayvanın öleceğini bilseler yine yaparlar. Nato kafa nato mermer

Venusuranus

Bunu veterinerler dahil önermiyor. Ne kediler ne köpekler için sağlıklı değil. Yazın Serin kışın sıcak tutma özelliği vardır hayvanların tüylerinin. Bazı veteriner hekimler para alacak ya yapıyor bunu. Dökülmesine önlem içinse terminatör tarakları düzenli kullanım öneririm

songuladali81

Şimdi tüyleri olmadığı için güneşe çıkması da sakıncalı.. ;(