Kedim Yavruyu Isırmaya Başladı

2.kedi sahiplenmiştim 3 hafta olucak. Şimdiye kadar sorun yoktu büyük kedim yavruya yanaşıyordu yavru kedi tıslıyordu yanaştırmıyordu hatta başka kedi görünce tıslayan kedim yavruya hiç tepki vermemişti. Sonra yavruda alışınca bunlar evde kovalamaca oynamaya başladılar tıslama hırlama yok her şey güzel. 2 gündür her şey güzel giderken büyük kedim yavruyu ısırmaya başladı. Yavruda tıslıyor. Büyük kedim ayaklarının arasına alıp tekmelemeye başladı öldürcek diye korkuyorum niye böyle oldu ki anlamadım

3 CEVAP

aslihan_e

Burada sizin sorun çıkarana kızmanız, izin vermemeniz gerekli. Büyük kediniz yavruyu oyuncağı kabul etmeye başlamış, fare gibi oynuyor. O boyutlarda peluş oyuncakla karnını gıdıklayıp tekmeleri ona uygulamasını sağlayın. O parçalama istediğini peluştan çıkarsın.

evet görünce hemen bağırıyorum ayırıyorum. küçüğü diğer odaya alıyorum. oyuncağı var onu bi deneyim o zaman bi daha yaparsa teşekkürler. ne güzel alıştılar diye sevinmiştim ya

Venusuranus

Yanlız bunu oyun için yapıyor. Kediye bağırmak onun anlayacağı birşey değil. Birde büyük kendinizi strese sokarsınız. Benim profilimdeki kedim 3 yavrusunada bunu yapıyordu. Aslında bende endişe etmiştim ve veterinere danistigimds bana onlara savaşmayı kavgayı öğretiyor demişti. Hatta yavrularda hala sahiplendirme ilanlarımda