İki Mamayı Bitirmek İçin Karışık Yedirsem Olurmu.

Canimyavrum

Arkadaşlar 2.5 aylık yawru kuzuma klinik maması unigue beyby Cat kullanmak zorunda kaldım fakat 3.5 yaşındki kısır kızım natures variety somonlu yiyor ama yawru olan kısır mamaya bayıldı unigueyi beğenmiyor .bende ortak kullanılan acana pasificaya geçsem dedim ama en azından ikiside aynı mamayı yer sorun olmaz .fakat elimde unigue War onla pasificayı bitene kadar az miktar karıştırıp wersem yawru olana sorun olurmu.

15 CEVAP

Venusuranus

Bu konuda bende çok çelişki yaşıyorum. Farklı uzmanlardan farklı tavsiyeler dinledim kafam karıştı

sitedizayn

yiyorsa olumsuz bir etkisi yoksa verin bir şey olmaz. bende bir kaç gündür kedilerimden birinde kusma problemi ile uğraşıyordum kusan kedime ayrı mama vermeye başladım, sonra tekrar ortak yiyecekleri bir mama bulacağım. ayrı mama işi biraz zor oluyor.

sitedizayn

pacificayı ikiside yiyebilir aslında ama sizin yavru yaramazmış :) mama bitene kadar bir şekilde idare edeceksiniz.
pacifica için kendi sitesinde kısır ve normal kediler için beslenme tablosu var.
sayfada how to feed tıklanınca kedi kilosu, kısırmı değilmi seçim yapınca sonuç veriyor.
https://emea.acana.com/en/cats/cat-food/pacifica/eu-aca-pacifica-new-cat.html

Canimyavrum

Gerçekten çok zor yawru kısıra saldrıyor kısır olan yesin kitten dedi wet biraz kilo alır yawru kısırlaşınca ikiside kısır yer sorun olmaz dedi ama yawru kısır yerse gelişme geriliği yaşanır dedi mecbur ortak mama şart oldu sizede çok geçmiş olsun kuzjm bir an önce sğlıhına kawuşsun inşallah

Canimyavrum

Sitedizayn Türkçe yok galiba sitede anlayamadım.

sitedizayn

evet malesef türkçe yok, kediniz kaç kg ben bakayım yazayım

sitedizayn

pacifica 3-4 kg kısır kedi için günlük 40 - 45 gr öneriyor, yavru zaten yesin yiyebildiği kadar.
şahsen ben kedilerime hiç kontrollü mama vermedim istedikleri kadar yerler, kilo sorunları olmadığı için tabi. sizin yetişkin olanın kilo sorunu yoksa istediği kadar yesin.
genelde tek kediler kilolu olabiliyor birden fazla kedi olunca illaki hareketde oluyor, bizimkiler öyle yani oynarlar koştururlar tabi her kedi bir değil.

Canimyavrum

Anladım bir arattırayım . Söylediğiniz fiyatı skt sorayım.tekrar çok teşekkür ederim ☺️ werdğiniz bilgiler için iyi geceler🤗

Canimyavrum

Büyük kedim kısır 3750 kg yawru kedim 2.5 aylık en son 450 Gr dı sokakta bir gece yarısı buldum yawru olanı kamyon altında ağlarken ertesi gün wet götürdüm 2 ağustosta 240 Gr dı anneden ayrı kaldıhı için gelişmemiş😔

Canimyavrum

2 Eylül'de tekrar kontrolü War yawrumun kaç Gr olmuş bakıcaz😻

Canimyavrum

Sitedizayn yardımın için çok teşekkür ederim büyük kızım bebeklikten beri hiç çok yiyen bir çocuk olmadı halada öylegidiyor şükür .peki mama karışımı için ne düşünüyorsun.unigue bitsinmi yoksa pasifica alıp karıştırsammı aslında sanki unigue yawrumu sanki tam istediğim gibi beslemiyor gibi geldi yawru kedim aslında çok iştahlı natures kısırı wersem gömecekte🤣🤣 unigueyi zorla yiyor

sitedizayn

pacificaya geçecekseniz alın başlayın beklemeye gerek yok diğerinide karıştırarak azar azar bitirirsiniz. natures kısırda karıştırın bir şey olmaz, hem acanaya da alışmış olurlar.
natures neden bu kadar pahalı üstelik içinde pirinçde var acana orijen pahalı bilinir ama natures ikisinden de pahalı.
sizin ufaklık somonlu kısır sevdiğine göre pacificayıda sevecektir :) zaten paketi açınca taze balık kokusunu hemen alırsınız.

Canimyavrum

Tamamdır sipariş wereyim o zaman .natures pahalı değil aslında 3 ay önce 7 kg 2007 TL ye aldım . Acana daha pahalı pasifica baktımda 4.5 bile 3000 TL

sitedizayn

ben 4,5 kg 2350 ye görmüştüm skt yazmıyordu ama telefonla sorunca söylüyorlar şimdi burdan site adını yazsam olmaz

Canimyavrum

Sitedizayn size zahmet msj kutunuza bakabilirmisiniz.