Yavru Kediye Biberon Tutturamıyorum

buusracikk

Arkadaşlar sokaktan 1 aylık yavru kedi buldum evde besliyorum süt tozu aldım ama ne yaptıysam biberonu tutmuyor yavru kedi mamasıyla yaş mama karıştırıp veriyorum sadece onu yiyor dişleri yeni çıkıyor. Biberona nasıl alıştırabilirim?

3 CEVAP

buusracikk

Acil

Venusuranus

Çok fazla yaş mama vermeyin. Ben kedimi 2 günlükken buldum dr. Clouders veriyordum severek içiyordu. Biberonu görünce heyecanlı oluyor zorlanıyorlar biraz baktınız olmuyor kuru mamayi hamur kıvamına gelene kadar sıcak suda bekletin onu verin zaten süt tozları ne kadar iyi marka olursa olsun mutlaka ishal yapıyor

sitedizayn

kuru mama için daha çok küçük yaş mamaya devam edebilirsiniz ama evde tavuk falan pişirin yedirin ona alışırsa konserve mamalardan çok daha sağlıklıdır.
evde pişireceğiniz her türlü hayvansal gıda bütün mamalardan daha sağlıklı. mesela haftada bir gün tavuk ciğeri, bir gün haşlanmış yumurta olabilir.