Kedim Hastaydı 4 Gündür Eve Gelmedi Çok Üzülüyorum

MinnaNur

Kısır erkek kedim uzun süredir dişleri ile ilgili problem yaşıyordu veteriner hep depomedrol uyguluyordu çaresi yok en son çare tüm dişleri çekeceğiz diyordu son zamanlarda kedim yutkunma zorluğu çekiyordu ihmal ettiğimi de düşünüyorum ve çok suçlu hissediyorum bu süreç içerisinde yine eve gelmediği de oluyordu son gün geldiğinde iltihap kokuyordu ve çenesinde kalıntılar vardı iltihap aktığını düşündüm hemen veterine yazdım halsizdi yürüyüşü dengesizdi sabah götüremeden gitti bir daha da gelmedi başına bir şey gelmiş olabileceğini düşünüyorum çok üzülüyorum 8 yaşındaydı sesimi duyduğu an sokakta nerede olursa olsun gelirdi beni çok severdi ben de onu çok seviyordum umutsuzluk ve suçluluk duygusu içindeyim elden ne gelir bilmiyorum tedavisi için de yapabileceğimiz bir şey yok diyorlardı ama en azından yine dindirebilirlerdi belki acısını bilmiyorum

1 CEVAP

sitedizayn

okuyunca çok üzüldüm ve çok düşündüm cevap yazmak için çünkü bu durumda çoğu kedi sahibi cevap yazmakta ve acı gerçeği söylemekte zorlanacaktır, kediler bildiğim kadarı ile öleceklerini hissettiklerinde ortamdan uzaklaşıyorlar ve bir daha onu görmüyorsunuz, sizin kedinizde büyük ihtimalle rahmetli olmuştur, acı ama gerçeği bir şekilde kabullenmek gerekiyor.
evden çıkmayan bir kedi olsaydı en azından öldüğünü görmüş olurdunuz. bunları yazdığım için üzgünüm.
bir süre sonra belki başka kediniz olacak, yeni bir kedi sahiplenirseniz sadece evde yaşaması daha uygun olur, serbest gezen kedilerin ömürleri daha kısa oluyor malesef.
bir çoğumuzun evlerinde kedileri var ve evden çıkmıyorlar ve eminim benim gibi bir çok kedi sahibi sokak kedilerine de bakıyor, bir çoğu uzun yaşamıyor ya bir kaza, ya bir hastalık ne olacağı belli olmuyor ama bakıyoruz.