Kedim Sürekli Isırıyor Ve Kanatıyor. Ne Yapmalıyım?

SaadetUras

1 yaşında erkek tekir kedim var. Sürekli ısırıyor, perdelere tırmanıyor. Yırtmadığı koltuk perde kalmadı. Kollarım bacaklarım her yerim tırmalama, diş izi. Şu an hamileyim iyice çekilmez bir hal aldı. Ne yapacağım bilmiyorum. Ailemden kimse istemiyor bakmak için. İlanlara koydum sahiplenmek isteyen olmadı. Barınaklar sokaklardan beter. Sağlıklı giden hastalanır oralarda. Sokağa da atamam öylece. En kötü ihtimal hergün mamasının suyunun olacağı, trafikten uzak, bahçeli evimizde bahçeye bırakmak zorunda kalacağım. Bu konuda bana fikir verebilir misiniz? Sürekli kanatarak ısıran, sürekli perdelerin tepesine tırmanan, delirmiş gibi sağa sola koşturan bir tekiri nasıl ehlileştirebilirim?

4 CEVAP

sitedizayn

kedinizi kısırlaştırnız mı ?

SaadetUras

Evet kısırlaşyordım. 7.5 aylıkken ilk belirtilerini gösterdi hemen kısırlaştırdım

cemremio

Benim kedim de öyleydi sonradan yaş aldıkça bıraktı. açıkçası hiç ondan vazgeçmek aklımdan ucundan bile geçmedi, perdelerimi parçaladı, baza başlığı mızıda öyle, koltuklar keza aynı, şimdi 6 yaşında çoğunlukla bir köşede uyuyan bir kız

Porse

Hamilesiniz rahatsız eder mi sizi bilmiyorum ama, kolonya türevi seyleri sürdüğünüzde kol bacaklara ısıramıyorlar bir süreden sonrada uzaklasıyorlar. Deneyebilirsiniz, zor bir durum umarım geçer