Acil Uzun Tüylü Kedilerde Tuvalet Temizligi

Lubbetlayn

Arkadaslar 3 gün oldu uzun tüylü yavru kedi sahiplendim fakat tuvaletini yaptıktan sonra kapatmıyor ve poposu büyük tuvaletle kalıyor bulasıyor cok pis kokuyor oturduğu yerlere bulasıyor kendisi yalamıyor öyle kalıyor kısaltmaya çalıstım tüylerini yine aynı yalayıp temizlemedigi için öyle kalıyor ne yapmam gerekiyor öyle kalır giderse alısırsa ve tuvaletlerde biz götürünce yapıyor onun haricinde tuvaletinede gitmiyor😔

11 CEVAP

sitedizayn

nasıl bir tuvalet kullanıyorsunuz ? açık, kapalı yada yarı kapalı ?
kediniz kaç kilo ?

Lubbetlayn

Kapalı tuvalet fakat kapagı acılıyor orası acık duruyor kedi 70 günlük daha kilo yok 800 900 gram civarı

sitedizayn

minnacık bir şeymiş kedinizin sadece biraz zamana ihtiyacı var benim 7 kiloluk sarman kedim işini görüp temiz olarak çıkıyorsa sizin kedinizde alışacaktır, acele etmeyin biraz zaman verin.
kapalı tuvalet olmasıda çok sorun değil ben kapağı çıkarıp attım.

Lubbetlayn

Anladım insallah zamanla gecer geçsinde Baska birsey istemem

Brhndmrz

yavru olan kedide bunları yaşamanız şuan normal zamanla üstünü kapatır ve poposu temiz çıkar :)

Lubbetlayn

İnsallah dediginiz gibi olur 😊 uzun tüylü kedilerde buyudukçe temizler mi temiz olur mu😊

Coconutbey

Biraz zaman tanıyın popo tüylerini kesin bir de pamukla ıslatın ğoposunu tuvaletten çıkınca o şekilde yalamaya alışır orasını

Lubbetlayn

Islatıyorum fısfıs sıktım dönüp bakmadı yoluna devam etti gitti bide üzerine oturdu insallah alısır biran önce tuvalete gitmiyor biz götürünce yapıyor

sevila

Ya bunlar şapşik 😻 benim kedim de yavruyken aynısıydı onunda tüyleri uzun hep yapışır çok pis kokardı zamanla temizliyorlar kumların üstlerini örtüyorlar merak etmeyin

Lubbetlayn

İnsallah dediginiz gibi olur arkadaslar 😊

sitedizayn

kediniz de tuhafmış :) fısfıs sıkıyorsunuz tepki vermiyor :)
benim smokin çarli fısfıs sıksam mahalleyi terkeder zaten fısfısı görse patisi ile savaşmaya başlar :)
şaka bir yana merak etmeyin zaman içinde kedinizde düzenini bulacaktır.