Yavru Kedi Günde Kaç Kez Dışkılar?

buusracikk

1-1.5 aylık yavru kedi besliyorum sokaktan aldım 2 gündür bende. Yaş ve kuru mama veriyorum süt tozu aldım ama biberonu asla tutmadığı için yaş mamayla kuru mamayı karıştırıp veriyorum. Bugün iç dış parazit ilaçları yapıldı kontrol de edildi hiç bir sağlık sorunu yok. Günde 7-8 kez kaka yapıyor. Veterinerimiz normal olduğunu söyledi ama bilemedim. Normal mi bu kadar dışkılaması?

3 CEVAP

rabiaesim

eğer ishal değilse kanlı değilse beslenme stili değiştiğimiçin normal olabilir

Porse

Yavru kedinin kücücük organları olduğu için normal, az az sık yer yediğini hemen dıskılar

edadnmzr

Evet küçükken daha çok kaka yapıyorlar büyüyünce günde 1 2 ye düşüyor. Sürekli sıvı şeylerle beslendiği için de böyle olması normal ve iç parazit ilacı da yaptırır. Sadece ishal olmamasına dikkat edin sulu şekilde haşlanmış tavuğu didikleyip verebilirsiniz