Kabız Kedim İçin Mama Değişimi

Beyzaakkc1

Merhaba 10 aylık blue point erkek kedim var ve son zamanlarda sürekli kabızlık yaşıyor yaz ayına girmeden böyle değildi yaş mama da yemek istemiyor defalarca kaliteli yaş mama aldım ama yemedi . Veterinere götürdüm probiyotik ve yoğurt önerdi onları da denedim geçici yöntem oluyor . Hilss ton balıklı mama kullanıyoruz veterinerim güzel mama değiştirme dedi ama ben değiştirmek istiyorum belli ki iyi gelmiyor . Mama önerisi yapabilecek olan var mı ben araştırdım N&D markalı mamanın çok iyi olduğunu söylüyorlar ama devamlı kullanımda organları yoruyormuş içeriği çok iyi olduğu için 1-2 ay kullanmak yeterliymiş . Şöyle düşünüyorum 1 yaşına girene kadar kullansam sıkıntı olur mu acaba ? ama kedime zarar vermek de istemiyorum yaşına girmesine 2 ay var 1,5 kiloluk mama alsam bağırsak sistemi rahatlatlar o süreçte somonlu bal kabaklı mamanın iyi geleceğini düşünüyorum . Yaşına girince sabit bir mamaya geçerim sizce doğru bir karar olur mu ? yaşına girdiğinde de kullanabileceğim kaliteli mama önerebilir misiniz . Önerilenleri veterinerimize de danışıcam karar vericem 🙏🏻

18 CEVAP

Beyzaakkc1

Brit kullanmadım bilemiyorum:( ama kediniz kabızsa çok minik mercimek gibi taneli mama vermeyin çiğneyemeyip direkt yutuyor bazı kediler
Veterinerlik olmuştuk bu yüzden bağırsakları tıkanıyo sindiremiyor

edadnmzr

Merhaba🐾
Acana ve N&D' nin ben de çok iyi olduğunu duymuştum ama dediğiniz gibi bazı kedilere ağır geliyor. Mamalar ne kadar kaliteli olursa olsun her kediye uymuyor aslında. Ben de Proplan kullanıyordum bilinen ve kaliteli olduğunu düşündüğüm bir marka olduğu için. Ama kedim Proplana geçtikten sonra kabız oldu sanırım tahıl oranı yüksek bir markaymış. Bazı kedilere iyi gelebilir belki ama ben kimseye önermem. Oğluşum kabız olduktan sonra proplanı dışarıdaki kedilere dağıttım ve hemen mama arayışına girdim. Acana ve N&D yi de çok araştırdım burada sordum ama sonrasında Exclusionla karşılaştım. Denemek için 1.5 kg almıştım. Kabızlığını hemen düzeltti 2 senedir kullanıyorum bir daha kedim hiç kabız olmadı. Tüyleri güzelleşti yumuşacık oldu. Bağırsak düzenleyici de olduğu için aynı zamanda, kakası hep olması gerektiği gibi. İçinde bir sürü vitamin var ekstra vitamin takviyesi yapmanıza gerek de olmaz. Et oranı yüksek, zararlı madde yok şeker vs. Siz de bir içeriğine bakıp karar verebilirsiniz ama kesinlikle tavsiye ederim ben aldıktan sonra kuzenime de aldırdım. Kedisi çok zayıf sağlıksız görünüyordu o kadar güzel toparlandı ki tüyleri de yumuşacık oldu. Bir şikayet görmedim internette ya da tavsiye ettiğin kişilerde. İyi günler dilerimm 🥰🐾

sitedizayn

brit care taneleri çok sert bir mama ben bir dönem kullandım bazı kedilerde ishal yapıyor benim kedilerimin birinde de yaptı