Kedime Geçen Hafta Dış Parazit Yaptırdım Ama Hala Pire Var.

septikbaykus

Arkadaşlar sokakda baktığım kedim vardı akşamları balkona alıp yatırıyorum sabahları mamasını verip sokağa bırakıp işe gidiyorum. Hem eve hapsolmuyo hemde dolaşıyo.

Geçen hafta dış parazitini ve iç parazitini yaptırdım ama dün baktığımda yine pirenin dolaştığını gördüm ne yapmak lazım acaba ? o ilaç 2 ay etkili dendi bana pireyi öldürmüyormu bu ilaçlar ?

8 CEVAP

Benim oglanda bahcede dolaşıyor gunduzleri perşembe gitcez bizde veterinere dışarı çıktıkları icin pireleniyo kasinip duruyo totos

ursaminor

Binlerce pire varsa demek :D

Şaka bir yana gerçekten de pire kaynağı bir yere gidiyorsa durmadan yeni pire geliyor olabilir üzerine.

Veteriner bilgi vermişti ama unuttum pire o ilaca dokununca öluyor ama başka pire de gelebiliyor yine vucuduna diye hatirliyorum

aleyn

evet muhtemelen pireli bi yerlere gidiyor üstüne alıp geliyor pirelerin ölmesi de zaman alıyor öyle hemen ısırıp ölmüyor zayıf düşüyor önce.. bir de genelde dış parazitler yumurtalar üzerinde etkili değil, yumurtalara 12 gunde canlanıyor onlar da bi süre canlı kalıyor. boşuna değil normale göre epey pire zararını azaltıyor benim gözlemlerime göre ama sürekli evde olan bi kedi gibi değil tabi..

septikbaykus

Çok çabuk ana sayfadan düştü. Up :)

septikbaykus

Dış paraziti boşa yaptırdık sanırım.

septikbaykus

Tamamda o parazit ilacı pire gelince deriye değince öldürmüyomuydu ?

septikbaykus

Zibidiyi sabah işe giderken dışarı çıkarıyorum ondanmı oluyo acaba ?