Kedim Mantar Mı?

CalicoMia

Merhaba evde 3 kedimizden birisi 20 gündür mantar tedavisi görüyor. Mantar aşısı oldu kremler şuruplar kullandık ama hiçbir etki etmiyor. En son çare ecosin sipariş ettik. Bu nedir yaşayan bilen tecrübesi olan var mı aranızda?

8 CEVAP

edadnmzr

Mantara benziyor egzama da olabilir tüy dökülmesi de olmuş. Ama veterineriniz mavi ışıkla bakıp mantar dediyse mantardır. Çok zorlu süreç gerçekten mantarın geçmesi. Diğer kedilerinizle de çok temas ettirmeyin bence onlara da geçerse biri iyileşir biri devam eder kısır döngü 🤦🏼‍♀️

CalicoMia

Diğer kedilerimizde bir sorun yok sadece bu kedimizde var ve veterinerimiz mavi ışıkla bakmadan mantar dedi o zaman mantar olmayabilir çünkü geçmiyor bir türlü :(

edadnmzr

Bilemiyorum mantar da dediğim gibi kolay geçmiyor çok uğraştırıyor 😕

Mini2019

Oradaki sivilcemsi şey nedir?
Tüylerini siz mi kestiniz. Sanki makine izi var gibi.
Forumda mantar başlıklarını inceleyin isterseniz. Üzerine çok konuştuk.
Her mantar yayılımcı değil, Her mantar ışıkta gözükmez arkadaşlar. şu anki mantar aşısı da birkaç türe etkili.

Yani ezbere gidilirse daha çok uğraşırsınız.
Sonra biz 6 aydır 1 yıldır mantarla uğraşıyoruz bitiremedik oluyor…

İllaki ezbere gidecekseniz alternatif mantar aşılarını araştırınız. Ülkemizde ruhsat vermedikleri için ismini söyleyemiyorum

sitedizayn

benim iki kedimden birinde bu yıl buna benzer oldu ama yaklaşık 1 ayda tamamen iyileşti, o dönemde cyrstalin, veterinerin verdiği karışım bir merhem ve yakalık kullandık, yakalık önemli çünkü kaşıyarak daha çok yara yapıyordu, zor oluyor ama bir şekilde geçiyor, sizinkide geçecektir.
bu arada batikonda kullanmıştık, batikon, cyrstalin falan her neyse ama sprey ile kullanmayın kediler çok rahatsız oluyor ve kaçıyorlar, spreyli ürünleri önce bir pamuğa sıkın daha iyi oluyor.
geçmiş olsun.

aslihan_e

Tüyleri kendisi dökülmüştür diye düşünüyorum. Mantar kreminin yanında egzama için de merhem kullanırsanız iyi olur. Önce batikon, biraz bekleyip mantar kremi, biraz bekleyip üstüne egzama kremi sürün. Kedimin ensesi aynı böyle olmuştu, o şekilde geçti. Çevredeki tüylü sağlıklı görünen yerlere de uygulama yapın mutlaka. Sağlıklı görünen yerlere uygulama yapmıyorsanız yayılma olabilir, çevre kısımlar zaten daha kötü durumda görünüyor. Madecassol gibi deri yenilenmesini hızlandıran bir krem de dahil etseniz çok daha iyi olur.

CalicoMia

Tüyleri kendisi döküldü biz kesmedik

Azrrrb

Benim kedimde mantar tedavisi gördü ama kedimdeki mantarları benzemiyor sizin ki farklı bir şey gibi
Bir de yukarıda da belirtmişler zaten başka bir veterinere danışın kan tahlillerine baktirin mavi ışıkla da baksınlar her mantar parlama vermiyor ama en azından kontrol edilsin