Karma Aşısı Hakkında

Realbadvroken

Tam 2 yaşındaki bir kediye kaç defa karma aşısı yaptırmış olmamiz gerekiyor toplam

5 CEVAP

aslihan_e

İlk defa yapılacaksa iki kere, yavruyken ve 1 yaşındayken yapıldıysa bir kere.

aslihan_e

Tek doz yeter diyen veteriner olursa güvenmeyin, ilk defa yapılıyorsa iki doz yapılmalı etkili olması için.

Realbadvroken

Kedisi iki yaşında olan bir arkadaşım var o sadece 1 defa yaptırmış 1 yaşına girdiginde kedisi şimdi ikinci karma aşısı yapilcak tek doz mu yaptırmalı iki doz mu

cemremio

Ben kendime ilk karma aşısını yaptırdığımda veteriner ilk yıl iki doz olarak yapılması gerektiğini,ikinci dozun 15 gün sonra yapılacağını,ikinci dozu yaptırmadıgımız yada geciktirdigimiz takdirde yapılan ilk dozunda hiç bir anlamı kalmayacağını söylemişti. Buna göre zaten ilk yaptırdığı aşının bir anlamı kalmıyor, sil baştan yapılması gerekiyor, bence veterinere durumu izah etsin zaten kendisini yönlendirir

AsumanAtilgan

İlk yapildigina 21 gün arayla 2 doz (21'inci günü 3-5 gün geçebilir
ikinci doz yapılmadan fakat gecirmenrkte yarar VAR ve bir haftayı geçerse 1'inci roz yeniden yaptırıp 21 gün sonra 2'inci doz yapılır, ondan sonra her yıl 1 doz