Kedim Neden Kusuyor?

aslliniss

2 gün önce yemek yedikten hemen sonra kustu. Aradan bir gün geçti. Sonra ertesi gün tekrar kustu. Sebebi ne olabilir?

6 CEVAP

sitedizayn

bir haftadır ben ve başka bir kedi sahibi kusma olayı ile uğraşıyorduk, bizimkilerin mama kaynaklı olduğunu mama değişimi yaparak anlamış olduk.
ben proplan somonlu diğer arkadaş proplan tavuklu kullanıyordu.
siz hangi mama kullanıyorsunuz ?

buusracikk

Sindirilmemiş mama kusmuş yüksek ihtimal hızlı yediği için olmuştur. Benimde erkek kedim çok yapıyor bunu üst üste ve hızlı ************ yediğinde anında geri çıkarıyor sindiremediği için. Yine de devam ederse kusmaları veterinere götürün

Havuc23

Mamasını hızlı yediği için sindirememiş ve kusmuş olabilir.

Mini2019

İyi de arkadaşlar bu hayvan şimdiye kadar hiç mi hızlı yemedi de kusmadı. Ben yazılandan kusmanın iki sefer olduğunu anlıyorum. Evveliyatına dair bir şey yok.
Burada size iş düşüyor. Son zamanlarda mama değişikliği yaptınız mı, eve yabancı biri geldi mi ya da olağanın dışında Bir şey oldu mu.

Mesela mama yerine haşlanmış tavuk verip gözlemleyin yine kusuyor mu ?
Sadece mama yediğinde kusuyorsa ve Bir tanı yoluna gitmeyeceksiniz mide tedavisi gerekebilir. Bence 1 paket Gastro veya benzeri mamaya geçip takip etmeli.

Realbadvroken

Bu kadar kusması normal olmayabilir aynı şeyi yaşadım geçen hafta cisim yutmuş meğerse hemen veterinere götürün biyokimya röntgen hemogram herşeye baksınlar sebebini söylerler

aslliniss

Proplan cat chow serisi tavuklu olanı kullanıyorum. 1 yaşına yeni girdi. 1 senedir ilk defa oldu. Ama şu an tekrar normale döndü. Sadece o 2 gün böyle bir şey oldu.