Önemliiiiiiiiii

ezgiisc

Mahallemizde bir avuç kadar iki yavrusu olan dişi bir anneyi kısırlaştırdık yavrular emiyordu şimdi kısırlaştığı için yine de süt gelir mi?

7 CEVAP

sitedizayn

süt gelmez, veteriner nasıl böyle bir şey yaptı ki ? emzirdiğini söylemediniz mi.
yavrulara sahip çıkmanız beslemeniz gerekiyor, yaş mama haşlanmış tavuk falan ancak öyle şeyler yiyebilirler.
arkadaşlar bilginiz olsun emziren anne kediye hiç bir şekilde müdahele yapılmaz en az 2 ay emzirmeleri gerekir. ve emzirme döneminde yiyebildiği kadar yemesi sağlanması gerek, ne yiyiyorsa sınırsız verin.

aslihan_e

Bize veterinerimiz emmeye devam edebilirler demişti, sütü gelmeye devam ediyor. Mecburen kısırlaştırmışlardır, sokak kedileri yavrular bir aylıkken bile hamile kalıyor. Biz üç aylıkken kısırlaştırmıştık ama yavrular erken doğum olduğu için çok küçüktü, anne kızgınlığa girmişti, çıkınca kısırlaştırmıştık sütü gelmeye devam etti.

SevimliCadi

Geçen sene yeni doğum yapan bir anne kedi yakalanıp kısırlaştırılmıştı. Doğum yapalı birkaç gün olmuştu diye hatırlıyorum. Sonrasında bir sorun olmadı, hatta yavruları 4-5 aylık olana kadar emzirmişti :D

AsumanAtilgan

Kediler hamileyken ve emzirirlerken ilan da verilmez aşı da yapılmaz biliyotum fakat veterinere danismak gere, zaruri durumlarda nasıl yapılır öğrenmek lazim

edadnmzr

Sütü kesilmez emzirmeye devam eder korkmayın siz yine de anne kediye bakarsanız çok iyi olur beslenmesi ve yavrularına bakabilmesi için dişilerin kısırlaştırılması biraz daha hassas oluyor

AsumanAtilgan

Veteriner bana emzirtmemrmi söylemişti kieirlastirdiktan sonra

sitedizayn

arkadaşlar burda anne bir kediden bahsediyoruz zaten yeterince hassas bir dönem ve emziriyor, öyle ki normal bir kediden 3-4 kat daha fazla yemesi gerekiyor, arada bazı istisnalar olabilir ama emziren bir kediye müdahele olmaz, dişi bir kedi kısırlaştırma sonrası normale dönmesi en az 1 hafta. düşünün yani zaten doğum yapmış bünye zayıf düşmüş ve emzirmesi doyurması gereken yavruları var. erkek kedi bugün kısırlaştırırsınız yarın hoplayıp zıplar oynar. dişi kedi öyle değil, en sağlamı sağlıklısı bir haftada normale dönemez.