Laktozsuz Süt Zararlı Mı?

sunnyv

Kedim yediğimiz içtiğimiz her şeyi koklayıp masadan inerdi hiç yemeye içmeye çalışmazdı ama biraz önce laktozsuz süt içmiş fark ettiğimde 50ml kadar içmişti. Veterinere götürmem gerekiyor mu? İshal olur mu? Ya da ishal dışında bir sorun yaşar mı?

5 CEVAP

aslihan_e

Laktozlu normal süt zararlı, laktozsuz kolay kolay dokunmaz, süt verilecekse laktozsuz verilmesi gerekiyor. Kedileri ishal yapan sütteki laktoz.

sitedizayn

50 ml iyi içmiş :) bir sorun olmaz ama belki biraz ishal olabilir bunun için veterinere gitmenize gerek yok, bir iki gün içinde normale döner.
süt ve süt ürünleri genel anlamda kediler için zararlıdır ama benim kedilerimden biri yoğurt seviyor hafta bir kaşık verdiğim oluyor. kedileriniz süt veya süt ürünleri sevebilir ama uzak tutmak vermemek daha iyi yada belki haftada bir kaşık yoğurt, peynir olabilir.
haftada bir dediğime de bakmayın bu düzenli bir şey değil bazen iki haftada veririm yada ayda bir falan.

sunnyv

Teşekkür ederim. Şimdilik tuvaleti normal bir sorun yok gibi görünüyor.

Realbadvroken

Her türlüsü zararlı vermeyin ortalıkta bırakmayın okadarciktan bişey olmaz

AsumanAtilgan

Kedilerde iç parazit yapar süt, sadece ev yapımı yoğurt verilebilir haftada birkaç kez, zaten sürekli yemezler yoğurt da. Peynir de veriyorum ben bazen biraz