Hayir Komutu Ogretmek

ali2424

merhaba

4 aylik erkek golden retriever kopegime bir turlu hayir komutunu ogretemiyorum. diger komutlari cok iyi ogrendi ama asla hayir komutunu ogrenmek istemiyor.evde koltukta oturmama dahil izin yok su aralar gelip isiriyor :)

2 CEVAP

sitedizayn

ilk köpeğim golden kırmasıydı, yaşlanarak öldü, çok tatlılar ben önüne yemeğini koyduğumda komut vermeden beklerdi ne zaman komut verirsem o zaman yerdi ve buna benzer bir çok şey yani, sizinkide daha çok küçükmüş biraz sabırlı olun her komutu öğrenir :)
bu süre içinde biraz ısırık evin ortasına kaka yapma falan olabilir ama zamanla göreceksiniz yavrunuz çok iyi bir köpek olacak.

ali2424

tesekkur ederim yanitiniz icin .evet cok iyi ve egitmesi kolay tuvalet egitimi temel komutlari ogrendi ama hayir komutunu ogretemedim ya ben yanlis birsey yapiyorum yada biraz daha zamani var :)