Yavru Kediyi Isırma Huyundan Nasıl Vazgeçirebilirim

buusracikk

Dişleri yeni çıkıyor mamayı kıramıyor ama parmakları affetmiyor 😂 Ellerimi çok ısırıyor oyun oynarken dişler sivri olduğu için can yakıyor bazen kanatıyor. Yüksek sesle hayır diyerek uyarıyorum ama nafile. Bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim?

4 CEVAP

buusracikk

Güncel

ilaydacakir

Bizimki de yavruyken kendinden geçiyordu dişleye dişleye oynuyordu. Her öyle yaptığında Hayır ya da Acıdı acıdı diyordum oynamayı kesiyordum yalamaya başlıyordu orayı. Anladığı için mi bilmiyorum ama zaten 6 aylıktan sonra iyice azaldı o ısırma muhabbeti

honeypie1

Isıracağı bir oyuncak alın. Elinizi ısırdığı anlarda oyuncağa yönlendirin. Birkaç seferden sonra elinizi ısırmayı bırakır, oyuncağa alışır. Kediler ceza sistemini anlamazlar. İstenilen davranışa yönlendirmeniz gerekir.

AsumanAtilgan

Haflf burnunana vurun zaten aylar geçtikçe oda vazgececek isirmaktan ve oynamaktan