Mısır Granül Kedi Kumu Hakkında

Metyil

Üç yaşında dişi scottish fold cinsi çocuğumuz için daha tozsuzve doğal olan Mısır granül kumu kullanmak istiyoruz. Tavsiye edermisiniz ya da eksisi artısı olur mu. Şimdiden teşekkür ederim

7 CEVAP

Cankanac

Merhabalar biz kullandık ben çok memnun kalmadım evet tozutmuyor ama malesef koku sorunu ve dibe yapışma yapıyor etrafa da hafif olması sebebiyle dağılıyor ben çok tavsiye etmem

Azrrrb

komşumuzun kedisinde astım olduğu için bu kumdan almıştı ama kedisi kumu sürekli kum kabından dışarı attığı için bana vermişti kumu
Kum güzel ve en büyük avantajı tabii ki kedileri rahatsız etmemesi tuzsuz olduğu için ne temizlerken beni ne de kedimi asla rahatsız etmedi gayet güzel bir kumdu
Bizim açımızdan tek dezavantaji kumun çok küçük taneli olmasıydı
Benin kedim tuvaletten çıktığında önce kendisine uygun bir yer belirleyip o şekilde oturup kendisini temizlemeyi seçiyor o yüzden de partilerine giren Kum tanelerini evde her yerde bulabiliyorduk
Onun dışında gerçekten güzel bir Kum
Biz şuanda kedimiz için zeytin cekirdeklerinden uretilen kumu kullanıyoruz kumun topaklanmasi falan çok gzuel aynı şekilde misir kumanda olduğu gibi de tuzsuz kendimizi rahatsız etmiyor
Onu da onerebilirim size ikiside güzel kumlar

Canimyavrum

Azrrrb iyi akşamlar zeytin çekirdekli sen bende düşündüm fakat aşırı yağlı olduğu söylendi .bilgi werirmisiniz.

Poki

Ben tonton mısır koçanı kum kullanıyorum gayet de memnunum benim için en büyük eksisi fazla dağılıyor olması ama sıfır toz. haşlanmış mısır kokusundan hoşlanıyorsanız öyle kokuyor ben seviyorum. topraklanması orta Ben her gün 2-3 defa temizlediğim için koku olayı yok. Hangi kum kullanırsa kullanılsın Koku oluyor diyenler tuvaleti temizlemek için bir kaç gün bekletenler oluyor genelde, onların nasıl bir temizlik anlayışları var kendileri ile ilgili onu sorgulamak gerek

Cankanac

Poki merhabalar öncelikle ben her gün kum temizleyen birisiyim ve koku sorunu olduğunu söylemiştim kullandığımız markalar farklı olabilir ve kumdan beklentilerimiz de farklı olabilir size gelmeyen koku beni rahatsız ediyor da olabilir"Koku oluyor diyenler tuvaleti temizlemek için bir kaç gün bekletenler oluyor genelde, onların nasıl bir temizlik anlayışları var kendileri ile ilgili onu sorgulamak gerek"sözünüz için yazdım kimseyi yargılamadan paylaşım yaparsanız çok iyi olur iyi akşamlar dilerim :)

Poki

@cankanac ben buradaki yorumları hiç okumadan cevap yazmıştım. kesinlikle size karşı bir şey değildi. Çoğu alışveriş sitesinde kedi tuvaletlerinde birikmiş dışkılarla beraber yapılan "tuvaleti kokuyor" yorumlarını gördükçe içimde bir sinir birikmiş demek ki. Bu yazıyı yazdığınıza göre o sözümü üstünüze alınmış olabilirsiniz haklısınız ama kesinlikle sizinle ilgili değildi.

Cankanac

@poki Anlıyorum.Benim yorumumun altında olunca okuyup yazdınız gibi düşünmüştüm 😅 evet haklısınız siz de öyle yapan çok insan var.