Kedilerde Kahverengi Göz Akıntısı

Azrrrb

Kedimin gozlerini mümkün olduğunca her gün ılık suyla islattigim makyaj temizleme pamuguyla temizliyorum bir kaç gündür sildigimde kahverengimsi bir sıvı geliyor çok fazla değil rengide böyle tam kahverengi de sayılmaz hafif turuncumsu kahverengi
Gözünde herhangi bir şişkinlik yada kızarıklık yok
Önemli bir şey olabilir mi diye sizlere danışmak istedim bu her kedide olabilen bir şey mi

7 CEVAP

aslihan_e

Bazı kedilerin gözü genetik olarak sorunlu oluyor veya alerjiye yatkın oluyor ve fazla gözyaşı aktığında rengi kanlı gibi kahverengimsi gelebiliyor. Her kedide olan bir şey değil tabi ki. Veteriner muayene ederek nedenini söyleyebilir. Normalde anormal gözyaşı akıntısı yoksa, birden ortaya çıktıysa enfeksiyon veya alerji ihtimali olabilir. Korkulacak bir şey değil ama veterinere kontrol ettirebilirsiniz.

edadnmzr

Sizin kediniz cins mi bilmiyorum ama cins kedilerin genelde gözü çok akıyor hatta temizlenmezse göz çevresi kocaman bir çapak ve akıntı oluyor. İçiniz rahat etmezse bir veterinere danışın

Azrrrb

@aslihan_e
Teşekkürler bir süre daha gozlemleyip veteriner hekimimize danışayım o zaman

Azrrrb

@edadnmzr
Evet cins kedilerde sık görülebilen bir durummus
Akıntısı artarsa veteriner hekimimizle irtibata geçerim
Teşekkür ediyorum

sitedizayn

bence hergün silmenize gerek yok, ihtiyaç olduğu zamanlar temizleyin, hergün göz temizlemekde zarar verebilir.
cyristalin yada dr. animal gibi bir solüsyon kullanmanız daha iyidir. ben ikisinide hangisi varsa sokak kedilerinin gözlerinde bile kullandığım oluyor. ikiside spreyli ürün ama ben pamuğa sıkıp uyguluyorum, kediler spreyden rahatsız oluyorlar ve kaçıyorlar.

sitedizayn

önceki mesajımda yazdığım solüsyonlar sadece göz için değildir, genel olarak kullanıyor, kulak temizliği, yara temizliği vs. gibi.
her evcil hayvan sahibinin evinde bulunması gerek :) kedi köpek farketmez.
başka markalarda vardır ben kullandıklarımı bildiklerimi yazdım.

Azrrrb

@sitedizayn
Çok teşekkür ederim ben hemen önerdiğiniz iki spreye de bakıp birini alıyım Dr.animalin spreyini biliyorum iki yıl önce hamsterim için onu vermişti veteriner ama hamsterim öldükten sonra onu köpeği olan bi arkadaşıma vermiştim