Benim Size Bir Sorum Olucak Ve Lütfen Önyargılı Olmayın Benim En Başlarda 1 Kedim Vardı Sonra

Zorbey447

Okula gitmediğim bir gün bir parkta oturdum yağmur yağıyordu ve bir kedi gördüm yavru çantama aldım eve getirdim fln büyüttüm bir dişi bir de erkek kedim var sonra bu dişi kedi büyüdü bu yılın ocak ayında yavruladı 4 tane kedi yavru doğurdu neyse baktık büyüttük 5 ay sonra dişi kedi yine hamile kaldı ve bu haziran ayı sonunda doğurdu yine şimdi toplamda 12 kedi var evde ve gerçekten çok fazlalar önceki yavrular 7 aylık heni yavrular 2 aylık dışarı brakmak istedim parka fln brakıcaktım ve hergün suyunu yemeğini vericektim ama bu 7 aylık olan yavrulardan birini dışarı braktığımda majalleyi jnletti resmen sonra geri eve aldım ama çok zor gerçekten ne yapmam gerek herkese sordjm kimsede istemedi isteyen olsa zaten direk vericem ama kimsede istemiyo sokağada brakamıyorum ve ev kedilerle doldu resmen sadece yavru olanları brakmk istiyorum dişi ve erkek kedi hariç hepsini brakmak istiyorum ama olmuyor ne yapmam lazım? Barınak için de çok kötü bakılıyor brakmayın diyolar ne yapıcağımı bilmiyorum nasıl alıştırabilirim dışarı kedileri?

4 CEVAP

sevila

Kısırlaştırmadığın sürece doğurur bi 5 yavru daha

ventricosa

Dişi olan bütün kedileri öncelikle kısırlaştırın, 7 aylık da olsalar ergenliğe girmiş dişi kediler hamile kalabilir. Diğer kediler için de bütün sahiplendirme platformlarına ilan verin. Ön yargılılık değil de yaptığınız sorumsuzluk ben 1 tane sahiplenmeden önce aylarca düşündüm maddi manevi yetebilir miyim diye şimdi bebek gibi bakılıyor. Onların da can olduğunu unutmayın, çoğalmalarına müsade etmeyin

sitedizayn

önyargılı olacak bir durum yok ama içinde bulunduğunuz durumunda çözümü yok, 7 ay evde yaşamış bir kediyi dışarı bırakmak ölüme terketmekle aynı, sizin yapacağınız ilk iş dişi kediyi kısırlaştırmak. hadi diyelim olan olmuş ama şu anda ne kadar yavru kedi varsa onların sorumluluğu sizde. acil olarak dişi kediyi kısırlaştırın, sonra internetde sosyal gruplar falan var belki şansa yavrulardan sahiplenen olur. sahiplenen olmasa bile ekonomik açıdan beslemekte zorluk çekiyorsanız o konuda destek verenler de çıkacaktır.
yani konuyu her yerde paylaşın. ama hiç zaman kaybetmeden dişi kediyi kısırlaştırın, antalyayı bilmem ama istanbulda barınaklar ücretsiz yapıyor, gönüller sürekli götürüyorlar.

AsumanAtilgan

Belediyeler ücretsiz kisirlastiriyor ve kuduz aşısı yapıyor ama sokak kedisi demeniz gerek, öyle söyleyin. Dişi olanları 8 aydan sonra kisirlastirilabilir (ben yapmadım fakat kızgınlık dönemlerinde kuyruğunun üzerine basınca kırgınlıkları geçermiş veterinere sorabilirsiniz size gösterir uygulamayi). Sahibinden com ve başka siteler de var ilan verin, yavrulara talep çıkan çok oluyor ev kedisi deyince (ben 20 kadar yavru sahiplendirdim sahibinden.com sitesinden. Fakat dışarı bırakmayın vicdan azabı çekmemek için. Allah yardımcınız olsun ve hepsine hayırlı kapılar açılır insAllah.