1Yasında Kedim Kızgınlık Yasamadı

burlo

kedim 24gün sonra yaşına girecek ama kızgınlık belirtisi göstermedi koku bırakma miyavlama evden kaçma teşebbüsü vs yasamadık. kızgınlık yaşamıs olup bize belli etmemis olabilir mi? 7-24yanındayım böyle bir sey olsa fark ederdim. sokaktaki dişi kediyi eve alacaktım anlaşırlarsa diye ama bana saldırdı ve kediye de saldırmaya çalıştı. dişi kedi de istemiyor. bu durumdan şikayetçi değilim ama nedenini merak ettim.

9 CEVAP

kiddobun

@burlo Özür dilerim yanlış anlamışım sorunu.

aleyn

geç girebilir çok sakin de geçirebilir bu tür kedilerle karşılaşmıştım, bir de iki kedinin birbirine alışması zaman alır, bu 1 aya kadar uzayabilir, ilk karşılaşmada saldırması tıslaması çok normal ev onun bölgesi ve bölgesine bir rakip geliyor bölgesini koruması gerek size de saldırması normal çünkü eve rakip getiriyorsunuz bunu anlayamıyor. birbirlerinin kokularına ve evdeki varlıklarına alışması zaman gerektiriyor özellikle evdeki kedi için..

kiddobun

Kedinizi sokaktaki bi kedi ile çifleştirmeye çalışmak pek doğru değil çünkü çifleşme sırasında hastalık bulaşabilir.Benim kedimde miyavlama yada evden kaçma gibi bi durum göstermedi genelde koku bıraktı.Bizimkide neredeyse yaşına girecek geç olması normal fakat saldırmasını anlamadım bi rahatsızlığı olabilir mi?

Mariana

Benim kedim 1 yıl 4 aylık ve kızgınlığa girmedi :) bende sorun var sandım ama bazı kediler geç giriyormuş

Benimkide cumartesi 1 yaşına giricek kız peşine dusuyo ama bir şey yapamiyo sadece kokluyo ve peşinden gidiyo

burlo

@kiddobun kedimi sokak kedisiyle çiftleştirmeye çalışmadım onu da sahiplenmek istedim ama anlaşamadıkları için vazgeçtim. kedimi sokağa bile çıkarmam çiftleştirmek gibi niyetim asla olamaz yavrulara bakacak seviyede de değilim ve sorumda çiftleştirmek adına bir sey geçmiyor. dişi kedi sevmediğini yazdım. çok ürkek bir kedim var içine kapanık kızgınlık dönemine girince belli etmesini isterim ona göre hareket edebiliriz. kendi içinde yaşamasını istemiyorum:(

Derdedermanim

merak etmeyin kızgınlığa girince hiç içinde falan yaşayamaz ortalığı ayağa kaldırır eve dişi kedi sokmanız ile teteiklenebilir belirtiler.Sokaktan kedi almadan önce evdeki kediyiyi düşünmek lazım ve testlerini yaptırmak lazım alıcağınız kedinin. fib fev bknz

burlo

2hafta uğraştım elime kokusu siniyodu koklayıp ellerimi parçaladı ki kedim ısırmaz tırmalamaz 6.ayından beri. vazgeçtim ben de

burlo

daha önce kedi görmemisti tepkisini merak ettim aşılarını yaptırmadan tabii ki aynı ortamda bulundurmayacaktım. istemedi. gene de o yavrunun da iç-dış parazitlerini yaptırmıştım. ileriki zamanlara attım ikinci kedi almayı..