Sokakta Beslediğim Yavru Kedilerden Birinin Gözünün Üstü Garip

Zmra

Merhaba sokakta beslediğim 5 yavru kedim var. Anneleri daha öncede doğum yapmıştı onlarada bakmıştım bir problem yoktu ancak bu seferki yavrulardan birisinin gözünün üstünde tüy yok ve sanki deriside kavlamış gibi yardım edin lütfen elimden geleni yapmak istiyorum

5 CEVAP

aslihan_e

Bu çocuğu sahiplendirmeye çalışsanız almak isteyen biri çıkmaz mı acaba, çok güzelmiş, renklerinin nadir bir güzelliği var.

aslihan_e

Mantar mı olmuş emin olamadım, biz ne olduğunu bilmeden öneri veremeyiz. Bakteriyel enfeksiyon olduğunu bilsek şunu sür falan diyoruz ama bundaki sorunu veterinerin bulması gerekli. Veterinere götürme imkanınız yoksa terramycin göz merhemi alıp düzenli sürmeyi deneyin, o mantar başlangıcına da iyi geliyor diyorlar. Tüylerin kesin geri gelip gelmeyeceğini bilemeyiz, bazı kedilerin yapısal olarak göz kapağından kulağa kadar tüyleri seyrek oluyor.

sitedizayn

fotoğraflarda çok kötü görünen bir şey yok, smokin kedim 3 yaşında onunda gözlerinin üstü ve kulak tarafı kel gibi ama hep öyleydi benim smokine birazda yakışıyor :)
bence endişelenecek bir şey yok, her insanda eşit saç yok kedilerde de böyle farklar olabiliyor.

Azrrrb

Benim kesiminde gözünün üst tarafı ve kulak arasında olan kısmı hafif kel
Ciddi bir şey olmayabilir ama eğer içiniz rahat etmicekse bir veterinere götürün kontrol edicekler etsinler belki mantar ya da enfeksiyon tarzı bir şeyin başlangıcı olabilir

sitedizayn

aklıma gelmişken sorayım anneleri daha öncede doğum yapmış ve bakmışsınız o kediler ne oldu ?
belkide o anne kediyi kısırlaştırmalısınız, sokak kedilerini belediyeler ücretsiz kısırlaştırıyor.