Kedi Uyum Süreci

Saziyegunes

Lütfen duyar kasmayın, yardıma ihtiyacım var sokak barınak ve evde uzun ömürlü baktığım canlarım var, heni evlendim ve 1 hafta sonrasında yeğenlerim 1 aylık kedi bulmuşlar getirdiler ancak kedi o zamanından beri çok hırcın hayatımda böyle bir canla karşılaşmadım kulaklar hep gergin istemediği olunca tıslayan devamlı eve ve bize zarar veriyor. Ben alışmaya çalışıyorum iş yaparken dışarda bırakmamaya çalışıyorum oyunlarla sakinleştirmeye çalışıyorum severek sakinleştirmeye çalışıyorum ancak düzelmiyor deli gibi parmak emme durumu var artık yara bere içinde kaldı sakin ve korunaklı müstakil evde yaşıyoruz kapımızda bir ili kedi daha var yanlarına çıkarıyorum oyun oynuyo çok mutlu eşim kediyi kedi de eşimi kabullenemedi bende arada kaldım. Veteriner hekim böyle ilerleyeceğini söyledi bahçede baksam mı diye düşünüyorum ama vicdanım da içimde rahat etmiyor arkadaşlar eşimin tavırlarından dolayı kedimin mutsuz olmasını istemiyorum aç kalmaz soğukta kalmaz araba köpek şiddet görecek bir yerde olmayacak dışarda baksam daha mı hayırlı olur

7 CEVAP

sitedizayn

dışarda bırakmayın lütfen, benim şu anda 4 ve 3 yaşında iki erkek kedim var onları büyütürken alıştırma falan derken ellerim ayaklarım yara içinde kaldı sadece ben değil evdeki herkes yaralandı ama şimdi ikiside çok minnoş kediler, eşinize gelince ne diyeyim tam bilemedim ama biraz sabır gerekiyor, bu dünya sadece bizler için yaratılmadı.
derken tam mesajı gönderecektim smokin kedimde geldi sanki destek vermek ister gibi :)

Canimyavrum

Biraz eşinize rica etseniz .daha bebek bende 1 ay önce ewdeki kızımın yanına sahiplendim sokaktan hiç gelişmemiş bir yawru inanın heryerimiz tırmık izi ama daha bebek we düzelicek eşinizde inşallah kabullenir .

sitedizayn

kediler, aileler falan biraz daha yazmak istiyorum belki yardımcı olur, ilk eve aldığımız kedi sarman adı lokum, yaralıydı bir araba tekerinin arasına sıkışmıştı, 4-5 aylıktı iki ameliyat geçirdi ve evimize aldık, annem çıldırdı :) ama benim eşimin ve kızımın lokumdan vazgeçecek gibi bir durum yoktu, bir şekilde zaman geçirdik lokum bir yaşını geçti kızımla konuştuk bu hayvan yalnız olmaz haydi bir smokin yavru bulduk eve getirdik annem hepten kafayı yedi :) kedilerde tuhaf bir şekilde ilk karşılaştıklarında anlaştılar oynamaya başladılar, sarman kedimiz lokuma haydi annem alıştı derken birde smokin çarli vardı artık, annem çarliyi hiç sevmiyordu, lokumuda işte idare ediyordu, biraz daha zaman geçti çarli ha bire gidip annemin yanında yatıyordu sonra kadın kediye aşık oldu :) ve nefret ettiği çarli yanına gelmezse nerde bu kedi diye soruyor :) bu işler böyledir biraz sabırlı ve dayanıklı olun zamanla göreceksiniz eşiniz kedileri belki sizden daha çok sevecek. şaşıracaksınız. sadece geçmesi gereken bir süreç ve zaman var. benim 70 yaşından sonra kedi aşığı olan annemi gördükten sonra her şey mümkün olarak görüyorum.

sitedizayn

perde koltuk konusunu bilmiyorum, benim evimde ofis olarak kullandığım bir oda var benim kedilerim bu odada herşeyi parçaladılar ve devam ediyorlar ama evin başka bir yerindeki koltuklara dokunmuyorlar benimde işime geliyor açıkcası.
benim odamı mahvettikleri için evdekilerin pek umrunda olmuyor. bu şekilde geçinip gidiyoruz :)

Saziyegunes

@sitedizaynı bana kalsa hic düşünmem bana verdiği fiziksel ve maddi zararlar önemli değil ne perde ne koltuk umrumda değil vereceğim sıcaklık sevgi hepsine feda olsun elimden geldiğince uğraşıyorum alışsınlar birbirlerine diye umarım başarılı olurum 🤍

sitedizayn

başarılı olacaksınız eminim :)

Saziyegunes

Benimde aile evinde 2 kedim var dünyalar tatlısı ilk kızımızı sahiplendiğimiz zaman annem icin kırmızı kar yağacak diyorlardı eve kedi geldiği için geçenlerde ameliyat oldu inanır mısınız saatlerce basında bekledik çıkana kadar da dahil göz bebeğimiz, ancak eşimde böyle bir sevgi bulunmuyor oda besliyor sokakta evde bahçe de ama kedimiz 4 aydır bizimle ve sevdirme maalesef yok oyun oynama yok hep saldırı hep saldırı kulaklar hep gergin millete kızardım nasıl düşünür bırakır diye yine ben bakacağım icin içim rahat mahalledeki kedilere kar yağdığı zaman sıcak su torbası verecek kadar düşünürdük, aralarında oluşan sevgisizlikten dolayı nasıl iui olur diye düşünüyorum maalesef ki artık size de 2 güzel yavrunuzla ailecek mutluluklar diliyorum tüyleri kadar ömürleri olsun inşallah