Kedimin Dışkısında Kan Gördüm

zlhseker

Merhaba 4 yaşında kedim var şimdiye kadar hiçbir problemi yoktu ama mecburiyetten mama değiştirmek zorunda kaldık ve ani değiştirdik çok severek yemedi su içmesinde problem yok ama bugün kabızdı hiç tuvalete çıkmadı gece vakti bir kere çıkmış onda da dışkısında kan gördüm veterinere gidicem ama çok huzursuz oldum çok büyük bir problemin habercisi mi acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi

9 CEVAP

aslihan_e

Korkmayın, kabızlıkta oluyor. Tavukla sorunu yoksa biraz haşlanmış but yedirin derisiyle ve suyuyla birlikte, çok iyi geliyor. Kuru mamayı azaltıp kabızlık geçene kadar yaş gıdalara yönelin. Haşlanmış kabak yedirebilirsiniz mamayla karıştırıp. Probiyotik de kullansa iyi olur. Sürekli kabızlık yaşarsa o mama yaramıyor olabilir, bazı kedileri bazı mamalar kabız yapıyor.

CilekLily

Ben de iki aylık kedim de ani bir mama değişim sonucu kalma kabız problemi yaşamıştım. Çok bilgisiz ve tecrübesiz olduğum için koşarak ve veterinere götürmüştüm orada kedi kornası testi vs gibi testler yapıldı genel bir kontrol edildi ben öyle istemiştim ama bir sorun olmadı. Size tavsiyem mamasını elbet alışacaktır ama Bugün içinde vereceğiniz herhangi bir yaş mama veya kuru mamaya bir damla zeytinyağ katıp koymanız o kediyi tuvalete çıkartıp bağırsaklarını rahatlatacaktır. Proplan‘ın probiyotikleri var onları alabilirsiniz onları kuru mamaya dökebilirsiniz. Ayrı olarak suyla sulandırılmış yaş mama verebilirsiniz. Bunlar kedinize rahatlatacaktır . Kedim kanlı kabız yaşadığında malt kullanmanın faydasını da çok görmüştür evde maltız varsa gün içinde maltt verebilirsiniz.

AhsenAise

Dışkı da kan'a halsizlik ,kusma,yoğun tüy dökülmesi, sıvı tüketiminin epey azalması gibi olumsuzluklar eşlik etmiyor ise korkmanıza gerek yok,kabızlık insanlarda da olduğu gibi makati ,bağırsağın son kisminj tahriş edip kanamaya neden olabilir,yukarıda bahsi geçen içine kabak konulmuş derili tavuk haşlaması ,kuru mamaya sızma zeytinyağı damlatmak doğal olarak sorununuzu giderecektir

Kabiz oldugu icin zorlandigindan dolayi olmustur bence dert etmeniz gereken bir sey yok

sitedizayn

ben bir ara brit care mama kullandım haircare yazan sarı paket kedilerimin tüylerine çok iyi gelmişti, ama sarman kedim kanlı ishal mi desem yada kabızlıkmı öyle bir şeyler olmuştu, mamayı bıraktım kendiliğinden düzeldi, sizinkide mama kaynaklı olabilir, yani öyle bir şeyki kedi tuvaletini kumu falan boşverin kanlı dışkıyı tuvalete yakın yerlerden bile topladığım oluyordu.
hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama benim bu şekilde tecrübelerim oldu.

Realbadvroken

Dışkı da kan normal bir durum değil veterinere acilen götürmeniz gerekli olabilir kabız olması sadece bir tesadüf olabilir lütfen geç kalmadan götürün kabızlık içinse bile ilaç uyguluyorlar

cerencetinc

genetik bile olabilir. benim kedimin babasında da kan geliyormuş hep benim kedimde de böyle veteriner bir sorun olmadığını genetik olarak geçtiğini söyledi

zlhseker

Teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım mama değişeli 10 gün oldu ama dünden beri kabızlığı var evde de küçük bir çocuk var onu hiç sevmiyor onu görünce hırlıyor belki o da stres mi yaptı bilmiyorum mama seçimindede zorlanıyorum yeniden başka bir mama deneyebilirim çok sağ olun içimi rahatlattınız

zlhseker

Kabızlık dışında başka şikayetimiz olmadığı için veteriner normal bir durum takip edin dedi daha bir sorunla karşılaşmadım teşekkürler yardımlarınız için takipteyim