Kaybolan Sokak Kedisi

Yavruyken ölmek üzere bulduğumuz erkek bir kedi vardı gerekli tedaviyi yaptırmıştık ve dükkanda yaşıyordu bulduğumuzda 2 aylık vs idi ilan açtım dalga geçer gibi 6 kişi yazdı sonradan mesaja geri dönmediler ya da almaktan vazgeçtiler vs
Kedi şu an 8-9 aylık ilandan da vazgeçmiştim zaten başka yavrular ile kaynaştı üç kardeş gibi takılıyorlardı dükkanda
Dükkanı kapama ihtimalimiz çok yükseldi bir anda sokağa bırakmayalım diye çünkü normalde geceleri de dükkanda kalıyorlardı son 2-3 haftadır dükkanında önünde vs yatıyorlardı zaten ev dükkanın üstünde dışarda beni vs görünce binanın kapısının önüne kadar geliyordu üçüde yolun karşı tarafın geçmeden normal şekilde sokakta kalmaya başlamışlardı hep binanın çevresinde olmak üzere bu sürede mama vs hep verdim zaten
Ama içlerinden biri kayboldu yani akşam işten gelirlen gördüm sevdim üçüde bir aradaydı sabah yoktu ve şimdi yaklaşık 3-4 gündür yok
Diğer ikisi yine aynı şekilde 8-9 aylık dişi kediler ama kısırlaştırdım onları onlar burada
Ama erkek olan yok o kısır değildi henüz çünkü bir ara üşüttü hastalandı tedavi ettirdik yine kısırlaştırmaya niyetlendim bu sefer ortadan kayboldu
Geri gelir mi ya da başına bir şey mi geldi çok merak ediyorum onu
Normal sokak kedisi gibi değillerdi sonuç olarak bir yere gitti yolu mu kaybetti bilmiyorum
Çöp kenarlarına vs baktım acaba bir şey mi oldu diye ama yok yani
Adına duyarlı bir kedi seslendiğimde hemen gelirdi
Birinin sahipleneceğinide sanmam benden başka kedi bakan çok az insan var sokakta
Böyle bir şey yaşayan oldu mu

4 CEVAP

aslihan_e

Şans işi dönmesi. En kötü ihtimal bir köpek öldürmüş olabilir, ölüsünü de ağızlarına alıp kaçırıyorlar, bazıları yiyor ama kızgınlığa girdiği için de gitme ihtimali var. Çevrede kızgın bir dişi varsa peşine gitmiş olabilir, öyle olunca günlerce dönmeyebiliyorlar. 8-9 ay da o denli kızgınlığa girmesi için erken aslında. İnşallah hayattadır döner, dua etmekten başka yapacak bir şey yok. Siz aklınızda ölmüş kabul edin bence, beklenti içine girmek insanı daha fazla üzer, sürekli endişe edersiniz. Büyük ihtimal öldü ve ömrü bu kadarmış deyin kendinize ve artık düşünmemeye çalışın. Eskiden sokak kedilerine daha çok bakarken (şimdi kaybolmalarına, başlarına bir şey gelmesine katlanamadığım için daha mesafeliyim) bazen biri kaybolunca günlerce ağlardım sonra kesin öldü artık ben de kendime gelmeliyim sağlığım bozulacak derdim, bir hafta sonra bazen iki hafta sonra pat diye ortaya çıktıkları olurdu, altın bulmuş gibi olurdum. Kedilerin hiç yapmadığı şey değil evi terk etmek. Yine de dediğim gibi siz acınızı bir gün yaşayıp sonra kendi huzurunuzu bulmaya çalışın bence. Tüm çevre yerlere baktığınızdan eminseniz, ağaçta çatıda yoksa siz görevinizi yapmışsınız demektir.

sitedizayn

baktığım sokak kedilerini kimisini köpek öldürdü, kimi araba altında ezildi kimininde akibetini bilmiyorum, şu anda 1 yaşına yaklaşan doğduklarından beri apartman yakınından ayrılmayan iki siyah kardeş var, kışın bodrum dükkanda kalıyorlardı, şimdiye kadar en fazla iki gün kayboldukları oldu ama hep döndüler, sokak kedisi bakımı malesef böyle bir şey, ama bakmayada devam ediyoruz.

Oturduğum bölgede köpek yok başka bir yere gidip başına öyle bir şey geldiyse bilemiyorum
Gerçekten artık yoruldum
Bakımsız çelimsiz yavruları görmekten onları kaybetmekten
Geçen seneye kadar kedilerden korkardım yaklaşamazdım
Şimdi kedi delisi oldum
Ciddi olarak mental anlamda sa yordu
Biri düzenliyor ikisi üçüsü kaybediyor
Allah hepimize sabır versin ve yardımcı olsun

sitedizayn

sokak kedilerine bakan insanların nerdeyse hepsinin evinde kedi vardır, sokaktakilerde de evlerimizdeki kedileri görürüz, belki her gördüğümüzü almak isteriz ama evimize alacağımız kedilerinde bir sınırı oluyor, bende bazen sokaktakilerle ilgilenmiyim hep başlarına bir şey geliyor diye düşünüyorum ama görüncede dayanamıyorum. baktığım kediler kapının önünde bekliyorlar yanıma mama almayı unuttuysam bekle kızım oğlum diyorum geri dönüyorum ve görüyorum bekliyor. psikoljik olarak evet bazen zorluyor ama vazgeçemiyoruz yapacak bir şey yok.