En İyi Tarak Seçimi

S.a arkadaşlar 3 tane kedim var ( shorthair ) ve onlar için en iyi tarağı seçmek istiyorum tüyleri en iyi toplayan ve onların rahat etmesini sağlayacak bir ürün önermenizi istiyorum herkese çok teşekkür ederim iyi ve mutlu haftalar

6 CEVAP

Cankanac

@sitedizayn merhabalar bu konuyla ilgili bir tecrübem yok ama belki önüne sevdiği bir yiyeceği koyarak taramayı deneyebilirsiniz

aslihan_e

Babam bana bir tarak almış, ben de kullanmam dedim, annem kedileri tararsın dedi, masaj olsun diye bir deneyeyim dedim, bir baktım tüyleri dökülen kedimin tüm tüyleri tarağa toplanmış, şok oldum. Hem kullandığımız diğer taraklara göre tüyleri daha güzel topladı hem de kedilerim onunla taranmaya bayıldı, tüyleri çekirtirmeden derilerini rahatsız etmeden tarıyor, tararken hepsi tarama sırasına giriyor, taramama müsade etmeyen kedim de onunla taramama hiç sesini çıkarmıyor. Benimki biraz daha farklı ama markası aynı ve uçları, yapısı benziyor
Tüyleri toplayınca yere pat pat vuruyorum, tüyler kalıp halinde çıkıyor. Furminatör benzeri taraklar gibi değil, tüyleri yolmadan topluyor. İlla aynı marka olmak zorunda değil, buna benzer içinde hava boşluğu olan tarakları herkese tavsiye ederim.

cemremio

Biliyorsunuz dur muhtemelen Furminatör taraklar iyidir, haftada bir 10 dakika kadar kullanılması öneriliyor

sitedizayn

bir kaç tarak denedim şu anda eldiven şeklinde olanı kullanıyorum kedilerimden biri seviyor, kendisi gelip taranmak istiyor, smokin kedim zaten hiç farketmiyor hangisi olursa olsun saldırıyor.

sitedizayn

böyle bir konu açılmışken bende sorayım, sarman kedim kendini taratmayı çok seviyor kendisi gelir ister zaten hareketlerinden anlarsınız, smokin kedim tam bir manyak zaten onun yüzünden bir kaç tarak çeşidi denedim belki saldırmayacağı vardır diye ama yok olmadı, eldiven şeklinde olanı deldiği elimi kanattığı çok olmuştur zaten artık hiç bir tarağı denemiyorum.
bunun belki çözümü yoktur ama yinede sorayım dedim buna benzer tecrübesi olan arkadaşlar var mı.

Kralnane

Furminatör tarağın çok iyi olduğunu bende duydum. Benim kedimde cok sevmiyordu taranmayı. O sebeple ben daha uygun fiyatlı 8in1 yazan bir tarak aldım. Furminatörü kullanmadığım icin karşılaştırma yapamayacağım ancak gayet güzel tarıyor.