Kedilerde Uyuma Eğitimi

Sudemm_luna

Merhaba arkadaşlar kedim 2 aylık scottiss geceleri çok aktif asla odamızda uyumuyor kardeşimi çok korkuttugu için bizim oda kapalı diğer her yer açık ama kıyamıyorum ne yapabilirim bizden ayrı olursa korkar diye düşünüyorum

5 CEVAP

edadnmzr

Sizden ayrı olursa korkmaz da kediler yalnızlığı sevmez bence kapatmayın. Bir de beraber yatmayı daha çok seviyorlar küçükken bu fırsatı kaçırmayın 😂 kediler gece daha çok aktif oluyor avcılık içgüdüsüyle bir de yavruyken daha çok oyuncu oluyorlar. Yatmadan önce biraz yorun oyun oynatın deli gibi koşsun oynasın anca öyle uyur

sitedizayn

kediler gececi hayvanlar olduğu için daha aktiftirler birde sizinki yavru kedi hiç yerinde durmaz en iyisi gün içinde mümkün olduğu kadar oynatmak ve yormak sonra geceleri daha uzun uyur.
yavru kedilerde kolay kolay yorulmaz :)
sizden ayrı kalması onu korkutmaz ama girip çıktığı yerlerde masada falan bardak gibi kırılacak eşyaları bırakmayın. kardeşiniz kaç yaşında bir yolunu bulup kapınızı açmanız daha iyi olabilir.

Sudemm_luna

Kardeşim 15 yaşında ama epilepsi hastası gece uykuda üstüne atladığı için korkudan kriz geçirme ihtimali var o yüzden korkuyorum bir tık

sitedizayn

şu anda 4 yaşında olan sarman kedim lokum 1 yaşına kadar hiç yerinde durmadı bazen geceleri gardolap üstünden üstüme atlardı, bir çok gece oda kapısını kapattığım olmuştur, merak etmeyin kapıyı kapatın bir şey olmuyor ama kapıyı kapatmadan önce biraz zaman geçirip oynarsanız iyi olur. bir dönem her yeri kapattığımız oluyordu çünkü örneğin mutfağa gidip ortalığı karıştırıyordu. ancak 1 yaşından sonra biraz sakinledi hatta az hareket etmeye başladı bende o zaman smokin bir yavru almıştım yanına, yavru kediler böyledir, yaramazdırlar.
scottish kedilerin daha sakin bir yapıya olduğu yazılır söylenir ama sonuçta yavru, bir süre idare etmek gerek.

aslihan_e

Ben kedilerim yalnız kalmasın diye salonda yatardım eskiden, ben yatmazsam annem yatardı idare ederdik. Şimdi hepsi yaş aldığı için kendi başlarına uyuyorlar. Eskiden ağlarlardı tek kalmak istemezlerdi, hele rahmetli oğlum anne ve al demeyi öğrenmişti, anne anne diye seslenirdi, efendim oğlum deyince al, al derdi. Bizim de kuşlar olduğu için odama alamazdım, o yüzden salonda yatardım. Hatta mutfağa minder atıp yatmışlığım bile vardır.