Kedime İlk Defa İç Parazit Hapını Kendim Uygulayacağım Dikkat Etmem Gereken Önemli Şeyler Nedir?

Cerenn53

Diyelim ki hapı verdim ve dışkısından ya da kusmuğundan parazit çıktı tekrar vermem gerekiyor mu ve ne zaman?

4 CEVAP

Poki

@sitedizayn yanlış bilgi vermeyin lütfen, iç parazit hapları eğer şüpheleniliyorsa 15.günde tekrar verilir kilosuna bağlı olarak ve iç parazit hapından sonra gayet de kurt/tenya çıkar dışkıdan hatta kusmuğundan tenya çıkan çok sokak hayvanı var. Gramajını veterinerinizin dediğine göre ayarlayın lütfen kilosuna göre ve görmeseniz bile şüpheniz varsa 15.günde tekrarlayıp kakasını kontrol edin, görünmeyen parazitler de var tabii ki veya yumurtaları olabilir eğer bir şeye şahit olursanız daha sık tedavisi olur, yoğun parazit atıyor demektir

sitedizayn

parazit hapları veya damlalar 1,5 - 2 aydan önce tekrarlanmıyor ama hapı verdikten sonra parazit çıkacağını sanmam.

edaquinnn

bahceli bi evimiz var. kedim surekli disari cikiyodu. asilarini 5 6 ay yaptirmamistim yeni tasinmistik veteriner uzak oldugu icin goturmemistim. kedim aniden halsizlesmeye basladi ve bacagi sisti. veterinere goturdum. agzini kokladi ve kesin parazit olmus dedi bundan dolayida bacaginda odem olusmus. hemen parazit hapi verdi.aksam kedim aniden 2 3 kere kusup uzun ince parazit atmaya basladi. veteriner 2 hafta sonra yine hap verdi. kedim her gun kusuyodu. psikolojim bozulmustu. bi gun kusmuguna bakinca kucuk kucuk seyler fark ettim veteriner parazit yumurtlarini atiyo bu son evre dedi. o gunden sonra bi daha kusmadi. yani anliycaginiz hapi verirseniz eger parazit varsa ya kusar ya da diskisini iyice incelerseniz parazit gorursunuz. asilarini lutfen aksatmayin benim yaptigim hatayi yapmayin.

cemremio

Tekrar vermek gerekiyor diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam 15 gün sonra. Bilgisi olanlar yazsın lütfen