Çip Taktırma Sonrası Kitle Oluşumu

furkanshn

Kedime bir buçuk hafta önce çip takıldı ve kuduz aşısı yapıldı aşıdan mı yoksa çipten mi bilmiyorum şimdi sırtında ele gelen bi kitle var iştahsızlık ve huzursuzluk yok çip sonrası bu kitle oluşumu normal mi başına gelen oldu mu?

3 CEVAP

Poki

Çip sonrası kitle oluşacağını düşünmüyorum. Kuduz aşısından dolayı reaksiyon göstermiş olabilir, içiniz rahat etmezse veterinerinize danışabilirsiniz

AhsenAise

Aşının içeriği mühim değil eylemin kendisi ödeme neden oluyor,hekiminiz görmeli ki ödem zamanla ağrılı kistlere yahut daha sıkıntılı sonuçlara neden olabiliyor

sunnyv

Tamamen aynısını yaşadım çip ve kuduz aynı gün oldu, bir hafta sonra kitle fark ettim. Veteriner yağ bezesi gibi dedi ama bence aşıdan ya da çipten olmuştu. Fark ettiğim günden itibaren sık sık masaj yaptım ve geçti. Kitle olan yere her sevdiğinizde masaj yaparsanız küçülüyor ve kayboluyor.