Hassas Sindirim Problemi Olan Kedim İçin Mama Seçimi Konusunda Yardıma İhtiyacım Var

cemremio

Merhabalar iki tane kedim var, başlıktan anlaşıldığı üzere birinde hassas sindirim sorunu var, bir yıldır Royal canin kullanıyoruz, öncesinde proplan,britcare, sanabelle denedik hiç biri sorunu çözmedi. Diğer kedime N&D mama aldım, kendi mamasını yemiyor onun mamasının başında yakalıyorum, kendi mamasından sıkıldı artık zoraki yiyor, bu aşamada tavsiye edebileceğiniz bir mama var mı, kedim 3 yaşında erkek ve kısır

9 CEVAP

CilekLily

Royal canin gastro fibre mamaya bakabilirsiniz veterinerinize danisarak

sitedizayn

acana indoor olabilir

cemremio

Denemiş olabilirim onu, orijeninde yavru ve yetişkin mamasını denedim

sitedizayn

royal canin hangisini kullanıyorsunuz, ben kullanmadım ama sensible çok iyi deniliyor.
nd yediğinde ne gibi sorunlar oluyor ?

cemremio

Royal canin sensible 33 kullanıyoruz, benimkinde cıvık ve kanlı kaka problemi oluyor, geçen gün deneyeyim dedim kendi mamasına sadece 4-5 tane N&D koydum hemen sorun çıktı

sitedizayn

sensible 33 den sizde memnusunuz heralde ? birazdan sipariş vereceğim, 400 gr lık 2 paket 170 tl yapmışlar şimdi gördüm.

cemremio

Memnunum sorunumuzu unique mama dışında sadece o çözdü

cemremio

Daha iyi bir mama yesin istiyorum, fibre mamayı gördüm memnun olanlarda var ama içerik olarak fiyatlarının haklarını vermiyorlar

sitedizayn

aslında bende hassas sindirim mama arayışı içindeyim, sarman kedim yavruyken geçirdiği kaza sonucu sindirim sisteminden iki defa ameliyat oldu, tedavisini yaptırdık öylece sahiplendik, 4 yaşına geldi ama o kazanın etkilerini hep yaşıyoruz, geçen proplan deniyim dedim iki hafta sonunda kedim kusmaya başladı 5 gün kustu, royal canin kısır aldım hemen petshopdan kedi düzeldi. rc sensible denemeyi düşünüyorum, başka cevap yazanların önerilerinide takip ederim zaten.