Su Problemi Önerilerinize Açığım

Feridunn

kedim şuan da hasta ve susuz kaldığı için ona su içirtmem gerekiyor çünkü vücudu susuz kalmış ve su içmesi lazım. şırınga ile su vermeye korkuyorum kendisinin ciğerleri su topladığı için şırınga ile su verirken ciğerine kaçmasından korkuyorum. asla ama asla su içmek istemiyor. su pınarı var oradan asla içmiyor başka kaplara su koyuyorum evin farklı köşelerine yinede içmiyor. sadece yaş mamasına su katarak azcık ona su verebiliyorum. kedimin su içmesi konusunda önerileriniz varsa duymayı çok isterim.

7 CEVAP

sitedizayn

et suyu, tavuk suyu, kemik suyu gibi şeyler denediniz mi

edadnmzr

Şırınga ile verebilirsiniz ya problem olmaz. Ben her gün gümüş suyu veriyordum diş etleri için. Bazı ilaçlarımızı da hep şırıngayla verdim. Kaçmaz boğazına yavaş yavaş sıkın

Snzlc

Kedi çorbası alıp içirebilirsiniz. Sıvı ödül mamalarını hafifçe sulandırıp verebilirsiniz. Yoğurt yiyorsa yoğurt da sulu şekilde verilebilir. Yine et tavuk suyu içebilir.

sitedizayn

ayrıca kuru mamasını da suyla biraz nemlendirebilirsiniz, bu dönemde kuru mamayı azaltmakta da fayda var, karışık hayvansal ürünleride haşlayabilirsiniz bir parça kırmızı et, bir parça tavuk eti, bir küçük parça tavuk ciğeri belki karışık daha çok hoşuna gider, sulu bir şekilde verebilirsiniz.
hatta balık bile karıştırabilirsiniz, illaki seveceği bir şey çıkacak.
şu anda sıcak mevsimdeyiz su kabına bir kaç küçük buzda atabilirsiniz.

AsumanAtilgan

Suyuna birkac damla tavuk suyu veya et suyu vb damlatabilirsiniz, veteriner soylemisti bana daha teşvik edici oluyor içmesi icin

Cankanac

Sıvı ödül mamasını seviyorsa onu sulandırıp vermek genelde işe yarıyor

Willy-Wonka

Su içmelerini teşvik edecek sıvılar var diye biliyorum suyun içerisine bi miktar katıyorsunuz aromalandırıyor böylece suyu sevmiş oluyorlar. Bir de ben haftada 1-2 yaş mama verirken bayaaa bi suyla karıştırıyorum hepsini içiyor