Kediler Yeni Kuru Mamayı Yemiyor

Yusufp

Merhaba arkadaşlar sokakta baktığım birkaç tane fıstık var yakın zamanda 10kg mama aldım uygun fiyatlı mamaydı(maalesef ancak bunu alabildim) ondan mı bilmiyorum koklayıp çekiliyorlar.
Acaba başka mama alıp karıştırıp versem yerler mi merak ediyorum veya kokusunu gidermek için yıkayıp kurutup versem bana fikir verin mama boşa gitsin istemiyorum

5 CEVAP

AhsenAise

Merhaba,benzer durumu yaşadım bir dönem sokaktaki sipalara aldığım mamanın markasını değiştirmek zorunda kaldım ,ilk bir kaç gün koklayıp gittiler sonra alıştılar
Sabırla koyun mamayı önlerine ,yememeleri durumunda ise bir poşet (85/100gr) yaş mama poşetini kuru mamayla bir legende karıştırıp öyle verin
Kesinlikle yerler

Yusufp

Leğende vereceğin kadar mı karistirmaliyim yoksa fazla mı fazla olursa bozulmaz mı

AhsenAise

Vereceğiniz kadarını hazırlayınız , örneğin bir buçuk kg kadar mamaya bir poşet yaş mama yeterli
Daha az ise yarım paket katiniz

AhsenAise

Burada amaç yeni mamayı yaş mamanın kokusu ile cazip hale getirip karınlarını doyurmalarini sağlamak
İsterseniz ayrıca başka günlerde haşlanmış tavuk,tavuk ciğeri yaş mama da verebilirsiniz

sitedizayn

yıkayıp kurutayım derseniz mama zaten çöp olur ama merak ettim hangi mamayı kaç tl ye aldınız. burda sokak kedileri için uygun fiyatlı mama önerecek bir dolu kedi sever insan var.
tavuk olurda belki bütçeyi zorlar, tavuk ciğeri daha ucuzdur, yada bir parça tavuk eti ve ciğeri birlikte kaynatarak pişirirseniz o da iş görür. suyuyla kuru mamayı ıslatıp cazip hale getirebilirsiniz yaş mamaya göre daha ekonomik olur, parçalarıda küçük doğrayın hepsini karıştırın.