6 Aylık British Kedime Artık Yetişkin Kedi Maması Mi Almaliyim?

Britishlove

Kedime n&d ve hill's yavru kedi mamalarını karıştırıp veriyorum. Yetişkin mamasina ne zaman geçilmesiyle ilgili internette net bir bilgi bulamadım sizce artık yetişkin mamasina geçmenin vakti gelmiş midir?

8 CEVAP

sunnyv

12 aydan sonra yetişkin mamasına geçiliyor

cemremio

Kedinizi kısırlaştırdınız mı

Britishlove

Hayır kısır değil

sitedizayn

yavru kedi mamaları 12 aylığa kadar veriliyor ama 12 ay beklemek zorunda da değilsiniz, ben kedilerime hep yetişkin maması verdim ama acana orijen veriyordum o zaman fiyatlar böyle uçuk değildi, ama tane büyüklüğü olarak nd, proplan da yiyebilir yavrular.
sokakta yavrulara bonacibo yetişkin veriyorum örneğin.

Pnrdogan

Benim veterinerim 18 aya kadar kitten mama kullanabilirsin dedi. Ama normalde 12 aylığı geçmiş ise kullanmanız kazım henüz erken şimdiden yetişkin mamasina geçmeyin. Yavru kedi mamalari daha besleyici

Cankanac

Kediniz kısır değilmiş bence acele etmeyin derim daha kullanabilirsiniz yavru mamasını

tengrist

kedilerin ortalama 12 ay boyunca gelişimi devam eder. 1 yaşından sonra yetişkin mama kullanımına geçebilirsiniz

Poki

Yavru kedi mamaları kedinin gelişimine destekte bulunur, yetişkin kedi maması vermeyin gelişimini bozarsınız. 12 ay bence yeterince iyi hatta kilo problemi yoksa kısırlaştıktan sonra bile eğer 12 ayı doldurmadıysa kaliteli bir yavru kedi mamasından devam edebilirsiniz.