Kedi Tırnak Kesimi

Sudemm_luna

Selam arkadaşlar 2.5 aylık kedimin tırnakları inanılmaz keskin ve inanılmaz can acıtıyor sizce kesmeli miyim

4 CEVAP

Willy-Wonka

Eve ne zaman aldınız? Daha çok yeni eve geldiyse ilk başta kesmeyin derim. Tehdit olarak algılamasın kendini üstün görsün. 1-2 hafta sonra kesilebilir sonrasında bence sıkıntı yok. Derinden kesmeyin yeter✨

Cankanac

Kesebilirsiniz tabi ucundan olacak şekilde sivriliğin gitmesi yeterli artı olarak tırmalama tahtası alırsanız güzel olur küçük yaşta alıştırmak iyi oluyor koltuklara daha az zarar veriyorlar

edadnmzr

Kediler için tırnak makasları var onlardan alın patisini hafifçe bastırınca tırnağı iyice çıkıyor pembelik olan yer dibi zaten oraya çok yaklaşmayın ucundan alın. Ama bence bu zamanlarda veterinere yaptırsanız daha iyi olur tecrübelendiğinizde kendiniz kesersiniz

sitedizayn

her türlü tırnak makası iş görür ama 2,5 aylık kedinin tırnakları ne kadar zarar verebilir ki :)
ama yok illa kesicem derseniz patilerini hafifçe sıkınca tırnaklar ortaya çıkar orda pembe olan yerlere dokunmadan kesmeniz gerekir. tırnakların şeffar bölümlerinden kesmelisiniz pembe olan yerlere dokunursanız hem canı yanar ve kan çıkar.
en iyisi bir kaç hafta daha bekleyin.