Kedim Fip Olabilir Mi??

Basakdd6

Kedim cumartesi gecesi bir anda sarı köpük kusmaya başladı hiçbir şey yiyip içmedi pazartesi sabahı veterinere gittiğimde yabancı cisim yutmuş olabilir dedi röntgenle baktı ve büyük ihtimal saç ya da bağırsakta gaz gördüğünü söyledi.Hemen ameliyata alındı ama bağırsakta yabancı cisim çıkmadı(vet bağırsak rengini beğenmediğini koyu renk olduğunu söyledi)sorunun kaynağı ne diye sorduğumda stres ,bağırsak enfeksiyonu ya da fip olacağını söyledi ama benim kedim asla dışarı çıkmayan ve tek bi kedi fip tahlili yapmamız gerekiyormuş sizce fip olabilir mi

5 CEVAP

edadnmzr

Kediniz dışarı çıkmasa dahi annesinden bile geçebilir korona. Fip zaten koronanın mutasyona uğramış hali. Bağırsakta bir şey görmeden ameliyata niye aldı onu hiç anlamadım boşu boşuna narkoz verilmiş yani. Fiplidir demiyorum ama neden şüphesi varsa o anda test yapmadı ki. İsterseniz farklı bir veterinere danışın ama test de yaptırın bence de. Kusmasının birçok nedeni olabilir hemen kötü düşünmeye gerek yok geçmiş olsun

Kediliyiz

Edadnmzr 'nin dediğine aynen katılıyorum..
Benim kedim de corona çıktı..
Anneden geçmiş..
Veteriner değiştirmenizi öneririm..
İzlediği yol yanlış bence de..

Zumrutt00

ilaçlı röntgen yapmadan ameliyata mı alındı kedi? gerçekten şaka gibi. önce ilaçlı röntgen yapılması lazım ki gerçekten isim yutup yutmadığı bakılsın sonra da ultrasonla bakılır. ameliyat en son seçenek olması lazım anestezi alacak çünkü

Basakdd6

Aynen öyle ben de çok saçma buldum ameliyat etmesini ama çok şükür ki kedim iyi şu an ve fip de çıkmadı çok mutluyum o yüzden 💞

edadnmzr

Çok sevindim 🥰