Kedim Çok Az Yiyor Çok Acill İştahını Nasıl Arttırırım

Tikih

Merhaba ben sabah kedimin gereksiz yere miyavladığını yazmıştım. Şimdi iştahı daha da kesildi günde 5 gram yiyor 10 gram maması 2 gündür mama kabında bir kere bile ağzını sürmedi . Biz zorlayınca 5 gram yiyor ve sürekli uyuyor. 3,5 aylık kedilerin günde 35 , 30 gram arasında yemesi lazım lütfen nasıl iştahınını arttırırım et bile yemiyor

5 CEVAP

Ceronimo-

Günde 5 gram mama yemesi çok çok az. O kadarlık bir kedi en azından 35-40 gram yemeli günde. Kediniz evinize yeni mi geldi? Eğer yeni geldiyse alışma süreçleri var yeni ortama, benim kedim ilk geldiğinde 3 gün su dışında bir şey sürmemişti ağzına.
Ayrıca verdiğiniz mamayı sevmemiş olabilir. Yaş mama vermeyi denediniz mi?

Tikih

Cumartesi günü veterinere götüreceğiz umarım iştahı düzelir şuanlık dışkısında bir gariplik yok umarım diğer günlerde böyle olur

Tikih

denedim.bugün hafiften yemeye başladı.mama miktarını arttırdım.yemeğe başlamasını anlamıyorum.niye ilk önce yemeyip şimdi yemeğe başladı?

Muzeyyennb

Ortam veya mama değişikliği olduğundan olabilir.

Tikih

Aslında eve geleli 1,5 ay oldu