Kedimin Sırtında Bölgesel Tüy Dökülmesi

Kediliyiz

Merhaba, kedimin sırtında nohut büyüklüğünde bir tüy dökülmesi oldu.. orada kepeklenme de var..

Yaşayanlar var mı bu durumu?
Ciddi bir şey mi sizce? Strese dayanıklı bir kedi olmadığı için veterinere hemen götürüp götürmeme konusunda kararsız kaldım.

8 CEVAP

edadnmzr

Burası tam olarak ensesinin alt kısmı mı bazen iğne yapılan bölgede tüy dökülmesi olur eğer onunla alakalı değilse mantara falan benzemiyor çünkü kızarıklığı yok. Kaşıyor mu dikkat edin. Veteriner bir baksın tabi çok aciliyeti olan bir durum değil fakat nedenini bilmek lazım.

Kediliyiz

Cevabınız için teşekkürler, evet ensesi orası..
İğne olmadı son zamanlarda.. kızarıklık da yok.. kaşınmıyor da..
En son iç dış parazitini 2.5 ay önce olmuştu.. parazit kaynaklı mı acaba ?
İçimi rahatlattınız teşekkürler, dediğiniz gibi gözlemleyim biraz daha.. 👍

sitedizayn

evet aynısını yakın zamanda yaşadım smokin kedimin durumu tam olarak fotodaki gibiydi, benim kedimde enseye daha yakın ve daha büyüktü, araştırdım ve bir tablet buldum, adı biodermcat bunu aldım 2 haftada açıklık kapandı ama mamada değiştirmiştim aynı anda. siz hangi mamayı kullanıyorsunuz ? ben nd kullanıyordum. sarman kedimde bu durum yoktu ama parça parça tüy elime geliyordu belki onda da olacaktı. aldığım tableti ikisinede her gün verdim, zaten bitmek üzere. smokin kedim direk yiyiyordu ödül maması gibi, sarman olan yemedi ikiye kırdım mama kabının en üstüne koydum mamayla birlikte yedi, balık aromalıydı.
yaş mamaya ufalayıp koymuştum yememişti şerefsiz :) çöpe attım.
bu tableti kesin olarak tavsiye edebilirim çünkü eklediğiniz foto aynısı.

sitedizayn

fotoya tekrar baktım nerdeyse aynı yer benim kedimin ki daha büyüktü. veterinere gitmeye gerek yok bunun için. belki o bölge siyah olduğu için bana öyle gelmişde olabilir :)

edaquinnn

kepeklenmede varsa muhtemelen cildi kuru oldugu icindir. siz gormediginiz zamanda kasiyor olabilir cunku kuru ciltde kasinti yapar. benim kediminde oyle. sirtinda kepeklenme var. ama bolgesel tuy dokulmesi olmadi cok sukur. bunun icin balik yagi onermisti veterinerimiz.

sitedizayn

ilk mesajımda yazmıştım gözden kaçmıştır tabletin adı "biodermcat" üretici firma adı bio petactive
aldığım site kolay@mama@com en ucuz orda buldum kargo dahil 110 tl ye almıştım
bende iki kedi olduğu için bitti sayılır tekrar alacağım ama veterinerime soracağım aralıklı mı kullanayım sürekli mi diye. bu dönem her gün kullandım.

Kediliyiz

Hangi tablet kullandığınız?

Kediliyiz

Ah evet gözümden kaçmış, kusura bakmayın, teşekkürler