Kedi Maması N&D Mi Britcare Yoksa Proplan Ve Hilss Mi

Mrs_eftelya

Anket

N&d
(6 oy)
Hilss
(2 oy)
Britcare
(2 oy)
Proplan
(3 oy)
Toplam (13 oy)

Merhaba evdeki gebe kedimi vetenier arkadaşın önerisiyle proplan tavukla mamaya geçtim.ama ne yazık ki mantar oldu. Ve mamadan kaynaklı olduğu çıktı. benim için çok uzun bu süreçti sağolsun vet.arkadas mamadan olduğunu kabul etti. N&d geçtim ama suanki fiyatları maşallah. 4500 lira 10 kg maması.britcare kullanan var mı tavsiye eder misiniz hilss hiç bir şekilde iyi değil ne yazık ki.sadece aç karnını doyuruyor gibi

3 CEVAP

edadnmzr

Merhabalar bu mamalar arasında tabiki N&D ama dediğiniz gibi aşırı pahalı. Proplan genel olarak sorunlu bi mama gerçekten ya ben de kullandım kedim kabız oldu hemen dağıttım dışardakilere. O dönem baya bi mama arayışına girdim ve 2 senedir Exclusion kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Şu an 12 kg 2500 civarında ve gerçekten en kaliteli mamalar arasında. Bağırsak ve bağışıklık sistemi destekli içinde bolca vitamin ve taurin var ekstra vitamin takviyesine ihtiyacınız olmaz. Dışkısı da hep olması gerektiği gibi. Ben kullanmaya başladığım anda tüylerindeki parlaklığı ve yumuşaklığı gördüm. Kedim korona olduğu için de düzenli olarak kan tahlili yaptırıyorum bağışıklığında ciddi anlamda artış var. Kuzenimin kedisi de çok zayıftı Exclusiona geçince öyle güzel toparlandı ki. Herkese tavsiye ederim

sitedizayn

öyle markalar yazmışınız ki 3 tanesini kullandım, sadece hills kullanmadım, iki kedim var nd ikisinde aşırı tüy dökümü yaptı, brit care birinde yumuşak kanlı dışkı ve ishal yaptı, proplan yine birinde kusmaya neden oldu (yakın zamanda) 5 gün kustu yani
hills zaten içeriği çok kötü ve yazdığınız markalarda ucuz değil bunlardan birini almaktansa acana yada orijen tercih ederim, fiyat konusu alacağınız yere göre değişir.

sitedizayn

aslında brit care iyi bir mamadır ben içeriğini beğenerek almıştım ama sarman kedimde ishal ve yumuşak dışkı olmuştu smokin kedim daha minyon tipli 5 kg, yemekte zorlanmıştı taneleri serttir, ve haliyle bırakmıştım.
bence siz acana, orijen gibi tahılsız mamaları araştırın, proplan mamalarda çok tahıl var ve + olarak o tahılların gluteni var kedinizde allerji olmasının nedeni bu olabilir.
kediler etçil oldukları için çoğunda tahıllara, karbonhidratlara ve özelliklede glutene allerjileri oluyor. bu yıl özelliklede son 4-5 ayda çok mama sorunu yaşadım ve kesin olarak tahılsız mamalara dönmeye karar verdim.
acana orijen evet pahalı ama kedilerimle en rahat ettiğim dönemler bu mamalarla geçti.
stokları bitirince dönüş yapacağız :)