Mama Karıştırmak

Cankanac

Merhabalar şuan proplan somonlu kullanıyorum.acanayı beğeniyorum fakat ağır gelmesinden korktuğum için proplanla karıştırmak istiyorum yarı yarıya sizce nasıl olur

8 CEVAP

sitedizayn

veteriner kafanızı karıştıysa bizde karıştıralım :)
asıl konu veterineriz ne önerdi raflarında olan bir ürün mü ?
örnek olarak ND ye bakarsak kısır kedi mamalarında protein oranı %46 lar da demekki bu firma bütün kedileri öldürmeye çalışıyor :)
acana ve orijen bu oranların yanında çok saf ve masum kalıyor.
bunları neden yazdım yüksek protein kedileri nerdeyse öldürür gibi bir şehir efsanesi varya bu durumda ND kedi katili oluyor :) suç ortakları da orijen ve acana.
veterinerize sorun nd kısır maması nasıl diye sonra verdiği cevaba göre karar verin.
nd yi örnek olarak yazmış olsamda ben beğenmiyorum, ama konuya göre verilecek en iyi örnek olacağını düşündüm sadece.

Proplan ve acananin protein orani neredeyse ayni ve proplandaki protein, sacma sapan yerlerden geliyor. İsterseniz protein oranlarina bakin

tengrist

Ağır gelmez dayanaksız bir yalan bu. Eğer bütçeniz yetiyor ise (aksi bir durum olmadıkça) acana ve orijenden aşağı inmeyin

ventricosa

Proplan ve acananın protein oranı neredeyse aynı değil, sindirilebilirlilik farkı var aralarında acananın protein oranı daha yüksek ve aşırı fazla protein kedilerde tıpkı insanlarda da olduğu gibi problemlere yol açabiliyor doğru özellikle hareketsiz bir kediyse. Şöyle düşünmek gerek, fiziksel aktivitesi az olan evden işe işten eve bir insanla bir sporcunun protein ihtiyacı farklı olacaktır. Bunun için de diyetini düzenlemeniz bir çözüm olacaktır. Ben bebekliğindem beri acana kullanıyorum şu an kısır kedim hala kullanıyorum, gramajlı veriyorum hiçbir problem yaşamıyoruz. İlk başta kabı dolduracak kadar koyuyordum kedim de bol bol yiyordu sonra aknesi oluşmaya başladı. Veterinerimiz acananın çok kaliteli bir mama olduğunu ama gramajlı vermemiz gerektiğini söyledi, vermeniz gereken gramaj aralıklarına acananın kendi sitesinden ulaşabilirsiniz kullandığınız mamayı seçip "how to feed" kısmına tıklatıp oradan özelliklerini seçtikten sonra size en uygun gramaj aralığını sunacaktır. Acana doyuruculuğu yüksek bir mama kedim doymaz diye korkmayın kesinlikle içeriği çok yoğun. Tercih sizin ama ben acanayı tercih ettim, 2 mamayı karıştırırsanız diyet takibi çok zor olur içerik olarak farklılar çünkü.

sitedizayn

neden dolayı ağır gelebilir ki ?
asıl ağır gelen proplandır içinde aşırı düzeyde tahıl ve karbonhidrat var kediler etçil hayvanlardır.
ben bir kaç hafta önce proplan kullanma hatası yaptım kedilerimden biri 5 gün kustu ta ki farklı mama verinceye kadar. bir miktar elimde kaldı en azından kusmayan diğer kedime vereceğim bitene kadar. smokin kedim biraz daha dayanıklı yesin bitirsin :) ucuz bir mamada değil

Cankanac

Kısır bir kedi ve protein oranı yüksek denildiği için biraz vermek istemiyorum açıkçası çok hareketli bir kedi de değil malesef o sebeple.Proplanı küçüklüğünden beri yiyor arada değişiklikler yapsam da proplana geri döndük hep bizimkine proplan yarıyor aslında ama tuz oranı sebebiyle ve içeriğinin iyi olmadığını biliyorum zararını görmediğim için yarı yarıya vereyim diye düşündüm

Cankanac

@highasthekites Malesef veteriner biraz kafamı karıştırdı ağır gelir kesinlikle vermeyin denildi o sebeple:(

Cankanac

Teşekkür ederim yazdıklarınız için acanaya bir şans daha vermek istiyorum umarım bize de iyi gelir :)