Yavru Kedi Piresi(Yardim Eder Misiniz)

venswift

kedim 650 gram agirliginda oldugu icin dis paraziti yapilamadi ilac suruldu fakat hala daha piresi var gun gectikce artiyor yattigi yerlerde canli olarak bir pire gordum tarak ile her gun temizliyorum fakat maalesef kalici bir cozum degil ne yapabilirim oneriniz var mi veterinere gittigimde kilo almali diyip ilac suruyor ve yolluyor lutfen yardimci olur musunuz

3 CEVAP

sitedizayn

evet kediniz küçük biraz daha kilo alması lazım ama tecrübeli veterinerler dozajı kiloya göre ayarlayabiliyorlar, iç dış parazit damlalar var 2,5 kg dan başlıyor uygulama olarak yani öyle bir damla olsa yaklaşık 3 de birini önce lavaboya dökmek gerek, siz tekrar bir veterinerize sorun.
bu arada bir ölçü elma sirkesine bir ölçü su karıştırarak spreyli bir şişe ile uygulayabilirsiniz.

Canimyavrum

Benim oğlum 240 Gr dı iç dış parazıt yapıldğında nexgard combo aşının ismi hekimimiz Gr göre dozunu ayarlayıp yaptı.zaten sadece enjekte hap yok iç dış bir arada olan bir aşı

cemremio

Her veteriner bu riski almıyor, benim sokata buldugum yavruya veteriner dış parazit damlasının yarısını uygulamıştı, kalan yarısını da bir kaç gün sonra uygulamamı söylemişti,biz herhangi bir sorun yaşamadık. Geçenlerde iki aylık yavru kediler için bir veterinere sordum onlarda küçük olduklarını söyledi, sirke yapabilirsiniz dedi