6 Aydan Büyük Kedilere 10 Bin Tl Ceza Ödemeden Çip Takılamaması Saçmalığı

Nurr_6

1 yaşında kedi sahiplendiysek ve çipi yoksa ceza ödemek zorundayız diye okudum internet sitelerinde. 6 aydan büyük kedi sahiplenip çip taktıran var mı? Ceza ödemeden tabii ki bu ne saçma iş!

4 CEVAP

sitedizayn

çip sadece sizin o kedinin sahibi olduğunu gösteriyor başka bir fonksiyonu yok, yani kedi kayboldu biri onu bulacak veterinere götürecek ve çipe bakarak kimin olduğunu anlayacaklar sahibini arayacaklar kediniz burda diye. çipli hayvanın sahibi gelip almazsa isterse bulan kişi sahiplenebiliyor. biz çip taktıralı 2 yıl oldu bir kaç defa veterinere gittik çipe hiç bakılmadı

cemremio

Bu yılın sonuna kadar yaş sınırı olmaksızın ceza ödemeden çip taktırabilirsiz

ventricosa

Aslında bir yerde saçma değil, böyle bir durumda sorumluluk sizden önceki sahibinde eğer birinden sahiplendiyseniz ceza onun cezası ve onun ödemesi gerekir. Sokaktan sahiplendiyseniz malesef ödeyip taktırmanız gerekir ama biri bu süre uzatıldı diye yazmıştı biraz araştırın belki süresi uzatılmıştır şu an ceza ödemenize gerek olmayabilir

AsumanAtilgan

Veteriner bana çip taktırma zorunluluğu yok dedi